Mistrzostwa Włoch ELF CIV na Mugello w ten weekend – Zapowiedź

- Mick

Podczas drugiej rundy jednej z najmocniejszych krajowych serii motocyklowych na świecie, włoskich mistrzostw ELF CIV, zawodnicy zmierzą się w najbliższy weekend na jednym z najsłynniejszych torów, toskańskim Mugello. Wśród nich imponujący w kwalifikacjach Polak, Daniel Blin.

16-latek z Torunia zadebiutował w Włoszech mocnym akcentem. Podczas pierwszego wyścigu na torze Misano jedyny Polak w stawce aż pięćdziesięciu zawodników klasy Supersport 300 wywalczył świetne, jedenaste miejsce. W piątek, podczas mokrej pierwszej kwalifikacji na Mugello „Blinek” był w kolei piętnasty. Czy w ten weekend wywalczy kolejne punkty?

W klasie Superbike tytułu broni niepokonany w obu pierwszych wyścigach w Misano Michele Pirro. Gwiazdę Ducati naciskać będzie nie tylko Lorenzo Zanetti, który jako jedyny pokonał go w wyścigu rok temu, swoją drogą właśnie na Mugello, ale także coraz szybszy kolega z ekipy, Matteo Ferrari (wszyscy na Ducati Panigale). Co prawda to właśnie Pirro był górą w pierwszej kwalifikacji, ale tuż za nim znalazł się Alessandro Andreozzi na Yamasze R1, na co dzień startujący także w Pucharze Superstock 1000 przy WorldSBK, a trzeci był Andrea Mantovani na Aprilii.

W klasie Supersport 600 zdeterminowany by wrócić na szczyt podium jest pięciokrotny mistrz Włoch, Massimo Roccoli, który jednak w pierwszej czasówce musiał ustąpić Marco Bussolottiemu. Obrońca tytułu, Davide Stirpe, był dziś dopiero czternasty, a zwycięzca pierwszego wyścigu w Misano, Kevin Manfredi, który dwa tygodnie temu startował w FIM EWC w Le Mans, dziewiętnasty! Czy sytuacja zmieni się jeśli tor przeschnie? Prognozy mówią jednak o deszczu, ale emocji nie zabraknie. Tym bardziej, że w stawce 600-tek rywalizują takie asy, jak byłe gwiazdy WorldSBK, Nori Haga i Michel Fabrizio.

Bardzo ciekawie zapowiada się także walka w klasie Moto3, w której tytułu broni Nicholas Spinelli, ale rozjeżdżony po starcie w mistrzostwach świata juniorów w Walencji Riccardo Rossi zamierza mocno deptać zespołowemu koledze po piętach. Do walki wraca także zwycięzca z Mugello sprzed roku i były mistrz Włoch, Stefano Nepa, któremu jazdę w Misano uniemożliwiła kontuzja. W piątek Nepa był trzeci, Spinelli piąty, a Rossi pierwszy. Jak będzie w wyścigach?

Zawodników każdej z klas czekają w ten weekend po dwa starty. Wszystkie wyścigi oglądać można na żywo, z włoskim komentarzem, na oficjalnym profilu Campionato Italiano Velocita na Facebooku. Relacja z polskim komentarzem niżej podpisanego w ten weekend na antenie nSport+, w sobotę od 17:30, a w niedzielę od 22:30.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl