Milan Pawelec motocyklowym mistrzem Europy

- MotoRmania

Zaledwie 16-letni Milan Pawelec sięgnął po tytuł motocyklowego mistrza Europy wygrywając oba wyścigi piątej rundy serii Alpe Adria za sterami BMW M 1000 RR zespołu BMW Sikora M Motorsport.

Młody talent z Nowego Tomyśla spektakularnie zadebiutował w tym sezonie w kategorii Superstock 1000, wygrywając siedem z dziesięciu pierwszych wyścigów mistrzostw Europy Alpe Adria i na torze Slovakiaring sięgając po tytuł na rundę przed końcem rywalizacji.

Podopieczny zespołu BMW Sikora M Motorsport na Słowacji był klasą samą dla siebie, w sobotę wygrywając z przewagą trzydziestu, a w niedzielę aż pięćdziesięciu sekund.

Już niedługo Milan oraz jego starszy brat Oleg zadebiutują w barwach zespołu BMW Sikora M Motorsport w nowej dla nich serii wyścigowej. O szczegółach ekipa poinformuje wkrótce.

Na Słowacji swoje tegoroczne zmagania zakończyli także motocykliści organizowanego przez BMW Motorrad Sikora Pucharu BMW M Cup. Tytuł w klasie Pro wywalczył Paweł Sobczyk, z kolei w kategorii Cup triumfował Sylwester Byczkowski.

„Co za sezon! – mówi Milan Pawelec, który w drodze po kolejne zwycięstwa i tytuł ustanowił także nowy rekord okrążenia toru Slovakiaring. – Debiut w klasie Superstock 1000 był ogromnym wyzwaniem, ale od pierwszych okrążeń świetnie czułem się na motocyklu BMW i czuję, że mogę wycisnąć z jego jeszcze więcej. Bardzo dziękuję całemu zespołowi nie tylko za szansę, jaką otrzymałem, ale także możliwość zrobienia kolejnego kroku, jaki czeka nas razem już niedługo”.

„Milan ponownie pokazał to, co my wiemy już od dawna; to talent na skalę światową i zawodnik z ogromnym potencjałem, dlatego jestem przekonany, że tytuł mistrza Europy to dopiero początek jego i naszej wspólnej drogi ­­– dodaje szef zespołu, Ireneusz Sikora, który na Słowacji sam także stanął na podium mistrzostw Europy w klasie Superbike. – Wywalczenie tytułu na dwa wyścigi przed końcem sezonu Alpe Adria, na zupełnie nowym dla Milana motocyklu, jakim jest BMW M 1000 RR, to nie tylko nie lada osiągnięcie, ale też potwierdzenie jakości pakietu, jakim dysponujemy jako zespół. Nie mamy jednak czasu na świętowanie, bo już niedługo Milan i Oleg wystartują w kolejnej nowej dla nich serii”.

Więcej informacji o pucharze BMW M Cup oraz zespole BMW Sikora M Motosport na oficjalnej stronie www.bmw-mcup.pl oraz na oficjalnym profilu www.facebook.com/bmwmcup .

Informacja prasowa

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl