Mecz Północ – Południe 24 lipca w Krośnie

- Michał Krupa

Poznaliśmy nowy termin meczu Północ vs Południe. Zawody odbędą się 24 lipca 2021 roku na stadionie miejskim w Krośnie. Stawką tradycyjnie będzie Puchar Fundacji PZM. Na wydarzenie zapraszają Polski Związek Motorowy, Wilki Krosno i Speedwayevents.pl.

Impreza pierwotnie była zaplanowana na 28 marca. Jednak sytuacja pandemiczna i związane z nią obostrzenia spowodowały, że postanowiono poszukać nowej daty.

– Nasz wybór padł na Krosno i cieszę się, że szybko osiągnęliśmy porozumienie z zarządem Wilków w sprawie współorganizacji meczu. Liczymy, że do lipca zmienią się przepisy odnośnie bezpośredniego udziału kibiców w wydarzeniach sportowych i fani będą mogli obejrzeć to spotkanie z trybun. Przypominam, że część dochodu z biletów na mecz Północ vs Południe zawsze trafia na konto fundacji PZM – mówi Maciej Polny z firmy KFSport, właściciela marki Speedwayevents.pl.

Spotkanie Północ vs Południe zostało reaktywowane w 2019 roku, po 21 latach przerwy. W nowej formule naprzeciw siebie stają zespoły złożone z najlepszych zawodników eWinner 1. Ligi. Co ciekawe, zarówno przed dwoma laty jak i przed rokiem, padał ten sam wynik – 48:42 na korzyść Południa.

W tym sezonie zespół Północy będzie złożony z zawodników Abramczyk Polonii Bydgoszcz, Orła Łódź, Aforti Startu Gniezno i Zdunek Wybrzeża Gdańsk. W ekipie Południa pojadą zawodnicy Arged Malesa Ostrów Wielkopolski, ROW-u Rybnik, Unii Tarnów oraz Cellfast Wilków Krosno.

– Podkarpacie żyje żużlem, to u nas sport numer jeden. Z pewnością mecz Północ vs Południe będzie kolejnym atrakcyjnym wydarzeniem dla naszych fanów i jest nam bardzo miło, że zostaliśmy zaproszeni do jego współorganizacji. Chcemy gościć na naszym torze ciekawe imprezy, a lipcowe wydarzenie z pewnością się w tą definicję wpisuje – mówi Grzegorz Leśniak, prezes Wilków Krosno. – Cieszę się, że mecz Północ vs Południe przyjął się na stałe w kalendarzu i odbędzie się w kolejnym miejscu na żużlowej mapie Polski. I choć w tym roku nie będzie oficjalnym otwarciem sezonu, to nic nie powinien stracić na swojej atrakcyjności – przyznał Piotr Szymański, przewodniczący Głównej Komisji Sportu Żużlowego. – Bliżej terminu tego spotkania poinformujemy o nominacjach dla trenerów, a następnie zawodników, którzy wezmą udział w tym spotkaniu. Tradycyjnie liczymy na dużą dawkę emocji – dodał.

Informacja prasowa SpeedwayEvents

To może Cię zainteresuje

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl