Żużel w Rzeszowie: Martin Vaculik Indywidualnym Mistrzem Europy!

- Michał Krupa

 

Vaculik wygrał SEC!

 

Słowak Martin Vaculik zwyciężył w zakończonym w niedzielę w Rzeszowie cyklu Speedway European Championships. Jest to największy sukces indywidualny w dotychczasowej karierze tego zawodnika. Srebrny medal wywalczył Duńczyk Nicki Pedersen, a brąz Rosjanin Grigorij Łaguta. Tych trzech zawodników zapewniło sobie udział w przyszłorocznej edycji Indywidualnych Mistrzostw Europy.

 

Vaculik z kompletem punktów wygrał czwartą rundę cyklu i tym samym zdołał odrobić straty do Pedersena, który pod nieobecność kontuzjowanych Golloba, Woffindena oraz Sajfutdinowa był głównym kandydatem do wywalczenia złotego medalu. Duńczyk w jednym z wyścigów na wejściu w pierwszy wiraż spowodował upadek Fredrika Lindgrena, za co został wykluczony, a później jeszcze nie przyjechał trzeci w wyścigu barażowym i nie awansował do finału. Strata tych punktów okazała się kluczowa w ostatecznym rozrachunku. Na podium czwartej rundy SEC oprócz Vaculika stanęli Grigorij Łaguta (2. miejsce) oraz Hans Andersen (3. miejsce). Najlepszym z Polaków w rzeszowskiej rundzie był Grzegorz Zengota, który zajął czwarte miejsce. Natomiast w klasyfikacji generalnej cyklu najwyżej sklasyfikowano Macieja Janowskiego, na piątej pozycji.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl