Wyścigi motocyklowe na lodzie – nowy termin Złotych Koziołków
MotoRmania
5 stycznia 2014

Dodatnie temperatury utrzymujące się przez cały ostatni okres na obszarze Wielkopolski nie oznaczają porzucenia planów organizacji drugiej edycji Międzynarodowego Turnieju w Wyścigach Motocyklowych na Lodzie „O Złote Koziołki”.

Po zapoznaniu się z długoterminowymi prognozami pogody oraz konsultacjach z niezmiennie pozytywnie nastawionym do projektu poznańskim POSiRem kierownictwo Ice Speedway Team Polska zdecydowało o zmianie daty zawodów z 12 stycznia na 23 lutego, godzina 13.30.
Areną turnieju będzie tak jak poprzednio zamarznięty akwen toru regatowego „Malta”, położony na południowo-wschodnim krańcu jeziora o tej samej nazwie. W 2011 roku cztery okrążenia na wytyczonym na tafli owalu najszybciej udało się pokonać w trzecim wyścigu dnia Holendrowi Svenowi Holsteinowi – zanotował on czas 46,56 sekundy. Zawody oglądało wówczas około dwa tysiące kibiców. W finale na ostatnich centymetrach (!) zwycięstwo Grzegorzowi Knappowi wydarł doświadczony Austriak, Harald Simon.

Zdjęcia: Anita Lipko

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły