Wyścigi motocyklowe na lodzie – nowy termin Złotych Koziołków

- MotoRmania

Dodatnie temperatury utrzymujące się przez cały ostatni okres na obszarze Wielkopolski nie oznaczają porzucenia planów organizacji drugiej edycji Międzynarodowego Turnieju w Wyścigach Motocyklowych na Lodzie „O Złote Koziołki”.

Po zapoznaniu się z długoterminowymi prognozami pogody oraz konsultacjach z niezmiennie pozytywnie nastawionym do projektu poznańskim POSiRem kierownictwo Ice Speedway Team Polska zdecydowało o zmianie daty zawodów z 12 stycznia na 23 lutego, godzina 13.30.
Areną turnieju będzie tak jak poprzednio zamarznięty akwen toru regatowego „Malta”, położony na południowo-wschodnim krańcu jeziora o tej samej nazwie. W 2011 roku cztery okrążenia na wytyczonym na tafli owalu najszybciej udało się pokonać w trzecim wyścigu dnia Holendrowi Svenowi Holsteinowi – zanotował on czas 46,56 sekundy. Zawody oglądało wówczas około dwa tysiące kibiców. W finale na ostatnich centymetrach (!) zwycięstwo Grzegorzowi Knappowi wydarł doświadczony Austriak, Harald Simon.

Zdjęcia: Anita Lipko

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl