Wielki Finał Gymkhana GP – 21 września w Szczecinie
MotoRmania
4 września 2013

motoFUNdacja zaprasza na Wielki Finał, który odbędzie się 21 września na torze kartingowym w Szczecinie. Wstęp i udział jest bezpłatny.

Informacja prasowa

Gymkhana GP – cykl zawodów, organizowanych przez pasjonatów zrzeszonych w działającej non-profit motoFUNdacji, okazał się być nie tylko największą, ale i jedyną w tym sezonie ogólnopolską imprezą gymkhanową. Dwie pierwsze edycje odbyły się w Szczecinie – w maju i w lipcu, zaś trzecia runda miała miejsce niedawno w Warszawie – w porozumieniu i we współpracy z motoFUNdacją przeprowadziły ją Honda Motorista i GymkhanaPolska. W poprzednich sezonach zawody organizowała Honda Poland. W obecnym wspiera imprezę GymkhanaGP jako sponsor. Nagrody dla zwycięzców funduje m. in. Modeka Polska.

motoFUNdacja zaprasza na Wielki Finał, który odbędzie się 21 września na torze kartingowym w Szczecinie. Wstęp i udział jest bezpłatny.

Podobnie jak w poprzednich edycjach, zawodnicy będą klasyfikowani w dwóch kategoriach: „amatorów” i „doświadczonych”. Do tej drugiej grupy trafiają ci, którzy brali udział w zawodach ogólnopolskich w minionych sezonach lub też zdobyli pierwsze miejsce w kategorii amatorów w GymkhanaGP. Dzięki temu każdy, nawet debiutant lub mało doświadczony zawodnik, może poczuć sportowe emocje walcząc o miejsce na podium, mimo iż na tej samej imprezie startują wymiatacze z ogólnopolskiej czołówki oraz zawodnicy z Czech i Niemiec. Ze względu na popularyzatorski cel imprezy, nagrody w kategorii „amatorów” są jeszcze cenniejsze niż te w kategorii „zawodowców”. Ale największą nagrodą jest podniesienie swoich umiejętności opanowania motocykla, które trening gymkhany wspaniale rozwija. Dlatego warto wziąć udział na tej maszynie, na której się jeździ na co dzień. W poprzednich edycjach widzieliśmy jak dobrze radzą sobie w niej także jeźdźcy na tak ciężkich maszynach jak V-strom, Drag Star, Midnight Star, Hayabusa 1300, Dominator czy Transalp (2. miejsce w kat. amatorów w 1. edycji!). Co jest dowodem, że gymkhanę można robić na dosłownie każdym motocyklu.

Faworytami Finału są: Beniamin Mucha z Wrocławia, ubiegłoroczny wicemistrz Polski i zwycięzca wszystkich trzech dotychczasowych tegorocznych edycji, oraz „Rufi” Rafał Dziki-Sereda ze Szczecina i „Gruszka” Grzesiek Uliński z Warszawy, którzy startując, zawsze stają na podium. W pęciny podgryzał ich będzie „Dziki” Krzysiek Dzikowski ze Szczecina, który wygrał w kategorii amatorów w swych debiutanckich zawodach w maju, a w lipcowych i sierpniowych, mimo awansu do kategorii profesjonalnej, był o włos od podium. W kategorii kobiet – w której nagrody funduje Forever Living Products Poland – jak zawsze wystąpią piękne dziewczyny Ola Frost „Lara Croft” z Gdańska i „Grzanka” Agnieszka Jaszewska z Wrocławia.

W zawodach startować może każdy kto ma prawo jazdy oraz sprawny motocykl. Ci, którzy nie dysponują własną maszyną, mogą skorzystać z podstawionej przez organizatora w konkursie GP8, czyli ośmiokrotnym przejechaniu dwunastometrowej „ósemki”. Przed przejazdami konkursowymi odbędą się sesje treningowe podczas których można liczyć na instruktaż i wskazówki od doświadczonych zawodników. Po nich odbędą się dwa przejazdy konkursowe, a ich suma czasów zadecyduje o miejscu w klasyfikacji. Organizatorzy zapewniają liczne dodatkowe atrakcje, takie jak konkursy z nagrodami dla widzów oraz pokazy stuntu w wykonaniu niesamowitego Ciuta11.

Rejestracja online, harmonogram imprezy i inne informacje już wkrótce na stronie organizatora (uwaga – nowy adres) – http://gymkhana-gp.pl.

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły