Wielki Finał – 5 runda Gymkhana GP już za tydzień w Szczecinie!

- MotoRmania

Udział i wstęp wolny! Wylosuj wejściówkę na Speed Day!

Informacja prasowa

Gymkhana przetoczyła się przez kraj nad Wisłą niczym walec przez świeżo wylany asfalt na budowanej S5. Zaczęło się jak zawsze w Stolicy Polskiej Gymkhany – Szczecinie, potem był Wrocław, popłynęliśmy do Łodzi i do Warszawy. W każdej z tych rund pierwsze miejsce zdobył debiutant klasy PRO Smelka Tomek Smela (szczecinianin – a jakże), co już w Warszawie pozwoliło mu zaklepać sobie tytuł Mistrza Polski 58-Gruszka-fot-Pacyfka2014. Na Wielki Finał GymkhanaGP wraca do Grodu Śledzia, gdzie swą siedzibę ma motoFUNdacja organizująca te zawody od września 2012 i gdzie rozstrzygnie się, kto jeszcze stanie na podium klasyfikacji generalnej. Szanse na to mają: Gruszka Grześ Uliński z Warszawy, Dziki Krzysiek Dzikowski ze Szczecina oraz Beniamin Mucha z Wrocławia. Oszronione nadmorską solą mury miasta drżeć będą od tego starcia najpotężniejszych w Polsce i Europie wymiataczy walki z kolorowymi pachołkami. Obecność zapowiadają także czołowi zawodnicy z Czech oraz reprezentacja Berlina.

Gymkhana – opium dla mas

Gymkhana to najtańszy i najbardziej dostępny dla cywilnego człowieka sport motocyklowy, którego nałogowcy i wyznawcy, jak w każdej religii, chętnie werbują świeżą krew. Zatem impreza stoi otworem (pytanie, którym) do początkujących. By startować, wystarczy wylegitymować się prawem jazdy dowolnej kategorii na jednoślad lub kartą rowerową i dysponować legalnym motocyklem. Zielone żabki mogą liczyć na trening, instruktaż oraz, by mogli powalczyć o zwycięstwo, mają swoją odrębną klasyfikację. To właśnie w Szczecinie w maju 2013 Dziki, obecnie walczący o tytuł wicemistrza, będąc pierwszy raz w życiu na zawodach, wjechał na szczyt podium amatorów. Pula nagród w klasie amatorów tradycyjnie jest bardziej wypasiona niż ta dla zawodowców. Na 5. rundzie, jak i w całym cyklu, zwycięzca amator otrzymuje kurtkę Modeka Mesh2, ufundowaną przez Modeka Polska.

Jak zawsze, oprócz konkursu głównego będzie przeprowadzony też konkurs GP8 (pięciokrotne pokonanie dwunastometrowej ósemki na czas) oraz rozgrywka pucharowa między czterema najlepszymi amatorami i czterema najlepszymi zawodowcami, w której o rozstawieniu 70-Smelka-fot-Krzysztof-Sopockodecyduje losowanie. Wręczone będzie też wyróżnienie dla Kici, jak fachowo określa się najszybszą motocyklistkę zawodów.

Full speed i jeszcze zdążysz na Speed Day!

Ale nie tylko najszybsi mogą liczyć na nagrody! Speed Day ufundował wejściówki na swoje treningi na Torze Poznań, które będą losowane wśród zawodników i widzów. Uwaga! Speed Day uzależnia – wchodzisz na własne ryzyko!

W puli nagród do wywalczenia i wylosowania będą również koszulki MotoRmanii – patrona medialnego całego cyklu, klatka do motocykla którą wykona GT Projekt – warsztat prowadzony przez szczecińskiego gymkhanera Allaisa, oraz gadżety i produkty Motul ufundowane przez szczecińskiego dystrybutora tej marki – hurtownię Mata. Dla pań będą naturalne kosmetyki aloesowe Forever.

Daniel i Gymkhana – Stare Dobre małżeństwo

Niewielu mężów jest tak wiernych jak spiker imprezy, legendarny Głos Polskiej Gymkhany – Daniel Kisiel, dziennikarz sportowy z Trójmiasta, który komentował zawody już w latach 2011-12, kiedy jeszcze organizowała je Honda, a na GymkhanaGP jest zawsze. Będzie to już jego 17-ty występ na ogólnopolskich zawodach. Swoje antygrawitacyjne cuda pokazywać będzie zachodniopomorski wymiatacz stuntu – Ciut11 z Bodzęcina wraz ze swoim kumplem Patem. Swoje wychuchane i spektakularnie głośne przedpotopowie dinozauro-konie w akcji na 61-Dziki-fot-Pacyfkatorze zaprezentują organizatorzy wyścigów motocykli zabytkowych Veteran Cup. Będzie z nami też załoga Kalwa Studios, która stworzyła ten odlotowy, przepiękny film z ubiegłorocznego finału – to oni w niepowtarzalny sposób uwiecznią naszą imprezę.

Tankowanie pod korek

Po zawodach na afterparty zaprasza słynny szczeciński klub studencki Pinokio, który dla zdobywców podium w obu kategoriach ufundował nagrodę specjalną – tankowanie pod korek w barze na koszt lokalu 🙂

motoFUNdacja dziękuje za wsparcie: MotoRmania, Mata – dystrybutor Motul, Modeka Polska, Speed Day, Szkoła Nauki Jazdy Promoto, GT Projekt, Kalwa Studios, Centrum Kultury Studenckiej Pinokio, Telewizja Pomerania, GymkhanaPolska.pl, Motogen.pl, PZM Szczecin, Miasto Szczecin. Szczególne podziękowania motoFUNdacja kieruje do swoich niezastąpionych wolontariuszy, bez których zaangażowania i ofiarności tych zawodów by nie było.

Wszystkie szczegóły, rejestracja online, regulaminy, wyniki poprzednich rund, klasyfikacja generalna na stronie gymkhana-gp.pl, a bieżące aktualności na FB imprezy.

Spotykamy się zatem w sobotę 20 września od godziny 9:00 na torze kartingowym przy ul. Wojska Polskiego w Szczecinie. Będzie się działo i dnia i nocy będzie mało!

Uwaga formalna: Aby uczynić uczestnictwo w GymkhanaGP maksymalnie dostępnym dla zawodników, uniknąć formalności przy zapisach, wyrabiania licencji, kosztów z tym związanych, zawody GymkhanaGP, jedyne w Polsce i największe w Europie zawody w tej dyscyplinie, nie podlegają pod żadne związki i federacje, dlatego są to nieoficjalne Mistrzostwa Polski. Niemniej przyjęło się ich zwycięzców określać mianem Mistrza Polski. Analogiczny status miały w 2011 i 2012 roku zawody Honda Gymkhana.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl