Widowiskowy onboard z Pikes Peak: Chris Fillmore na KTMie 790 Duke
Piotr Jędrzejak
22 czerwca 2018

Chris idzie pełnym ogniem, a kamera zamontowana na zbiorniku obraca się, dając niesamowite wrażenie i oferując wyjątkowy widok.

Pikes Peak, znany jako „Wyścig do Chmur” to najbardziej popularny na całym świecie wyścig typu hill-climb. Wspinaczka jest tam niemała, bo trasa ma 20 kilometrów i 156 zakrętów. Chris Fillmore, były zawodnik AMA Superbike jest posiadaczem rekordowego czasu w klasie ciężkiej, który wynosi 9:49.625 na 1290 Super Duke R.

W tym roku Chris przesiada się jednak na mniejszego KTMa 790 Duke. Zespół ma jasny cel – zdominować średnią klasę Middleweight oraz pobić rekord z 2017 roku: 10:34.967 na supermoto Husqvarny.

„Wzięliśmy seryjną maszynę i poszliśmy na dziko w katalogu PowerParts.” – mówi Chris Fillmore. „Dodaliśmy tarcze hamulcowe wave, podnóżki, pojedynczą kanapę i kilka bling-dodatków. Usunęliśmy światła, wrzuciliśmy sprężyny o innej twardości, inne opony oraz pełny zestaw wydechowy Akrapovic. Na przód trafiła też pompa hamulcowa z 1290 Super Duke R. W czasie testu na torze Auto Club Speedway w Fontanie wykręciłem czas zaledwie o 2 sekundy słabszy, niż na 1290!”

Zobaczcie nagranie z przejazdu treningowego. Zwróćcie uwagę, że ABS jest oczywiście wyłączony, ale kontrola trakcji pozostawiona została na poziomie 1 z 9. 790 Duke ma 105 KM mocy, która spada o 3% na każde 300 metrów wzniosu, a różnica wysokości pomiędzy startem i metą wynosi ponad 1500 metrów. Wszystko zostało nagrane kamerą GoPro Fusion oferującą widok 360.

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły