Sic Supermoto Day 2012 – Dovizioso wygrywa!

- Piotr Jędrzejak

W miniony weekend na włoskim torze Latina zebrały się gwiazdy motocyklowych wyścigów drogowych oraz supermoto, aby rozegrać inauguracyjną imprezę Sic Supermoto Day!

Impreza została zorganizowana przez Fundację im. Marco Simoncelliego, a założeniem było sparowanie zawodników z dwóch powyższych grup w wyścigu endurance supermoto. Wszyscy musieli przejechać 58 okrążeń! Pomimo deszczu i raczej niezbyt sprzyjającej temperaturze, w ciągu dwóch dni pojawiło się tam ponad 5 000 osób, a Fundacja zebrała sumę 90 000 Euro!

Impreza przy okazji połączyła w jednym miejscu wiele gwiazd wyścigów, w tym Valentino Rossiego oraz Maxa Biaggiego! Tych dwóch po raz pierwszy od dawna ścigało się na jednym torze, jednak Max miał problemy ze swoim motocyklem, przez co finiszował na dalekiej, ósmej pozycji – jechał w parze z Adrienem Chareyre. To jednak nie Rossi z Thierrym Van Den Boschem zdominowali całą imprezę – najlepszym zawodnikiem był Andrea Dovizioso! Włoch nie uczestniczył w niedawnych testach MotoGP ze względu na problemy z szyją, jednak w supermoto prędkości i pozycja na motocyklu są zupełnie inne, więc Andrea nie mógł odmówić sobie tej przyjemności. W parze z Mauno Hermunen pokonali 58 okrążeń w czasie 1h 06m 10.556s.

Trofea wręczył ojciec Marco, Paolo Simoncelli i od każdego zawodnika dostał uścisk – wręczenie nagród było bardzo emocjonalnym wydarzeniem. Poza klasą All Stars, w wyścigu mógł uczestniczyć każdy, kto odpowiednio wcześnie zgłosił swój udział. Kolejne Sic Supermoto Day już w planach!

Wyniki pierwszego Sic Supermoto Day, klasa All Stars:

1. Mauno Hermunen – Andrea Dovizioso – 58 okrążeń w czasie 1:06’10.556
2. Matthew Winstanley – Cristian Iddon;
3. Valentino Rossi -Thierry Van Den Bosch;
4. Massimiliano Verderosa – Andrea Antonelli;
5. Ivan Lazzarini – Mattia Pasini;
6. Graziano Rispoli – Raffaele De Rosa;
7. Paolo Gaspardone – Alex Gramigni;
8. Adrien Chareyre – Massimiliano Biaggi;
9. Alex Serafini – Lorenzo Savadori;
10. Paolo Cianfrocca – Eddy La Marra.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl