Niesamowite Macau GP 2014: pierwsze video
Piotr Jędrzejak
17 listopada 2014

Jaki jest najbardziej szalony wyścig motocyklowy na drogach publicznych?

Pewnie większość z Was odpowie „Wyspa Man” – rzeczywiście byłaby to poprawna odpowiedź, gdybyśmy pytali o popularność. W kwestii szaleństwa jednak Gran Prix Makau bije Wyspę Man na głowę. Wyścig rozgrywa się co roku w Chinach, a tym razem jest to już 61. edycja imprezy. Startują tam zarówno samochody, bolidy F3, ale również – a może przede wszystkim – motocykle. Co jest takiego szczególnego w GP Makau? O ile w przypadku Wyspy Man jest szansa, że w razie wypadku wyląduje się na poboczu, to w Makau takie luksusy nie występują – tam są po prostu betonowe ściany…

Tegoroczna edycja odbywała się w dniach 13-16 listopada i śpieszymy poinformować, że po niemalże półgodzinnym wyścigu (rekordowy czas okrążenia wyniósł ok 2 min 27 sek), najszybszy okazał się Stuart Easton z Wielkiej Brytanii! Podium dopełnili Michael Rutter oraz Martin Jessopp, również z Wielkiej Brytanii, kraju zawodników wyścigów drogowych. Póki co nie mamy zbyt wielu filmów z tego Grand Prix, więc sprawdźcie video z kwalifikacji oraz mały przedsmak od Horsta Saigera, który tę edycję ukończył na 6. lokacie:

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły