Kolejna Gymkhana GP w Szczecinie już 6 lipca – każdy może startować i wygrywać!
MotoRmania
24 czerwca 2013

Ty też możesz wystartować w zawodach GymkhanaGP – wystarczy, że posiadasz prawo jazdy i sprawny motocykl.

Informacja prasowa

Nawet jeśli nie masz motocykla, możesz spróbować swych sił w konkursie GP8, na który organizatorzy podstawiają maszynę dla tych, którzy nie chcą lub nie mogą startować na własnej. Udział w zawodach jest bezpłatny zarówno dla startujących jak i widzów. Patronem medialnym imprezy jest MotoRmania.

Na drugich w tym roku, a trzecich w historii zawodach GymkhanaGP w Szczecinie, już za dwa tygodnie spotkają się miłośnicy Gymkhany z całego kraju, w tym przedstawiciele polskiej czołówki tego pięknego sportu. Zapowiadają się też goście z zagranicy. Ale nawet jeśli nie masz dużego doświadczenia, także możesz stanąć na podium, ponieważ amatorzy będą mieli oddzielną klasyfikację i swoją pulę nagród, w tym wspaniałą kurtkę Askari ufundowaną przez Modeka Polska. Przyznana zostanie także nagroda specjalna dla zwyciężczyni kategorii kobiet.

Nawet jeśli nie uda się zdobyć miejsc na pudle, każdy uczestnik zawodów jest zwycięzcą – zdobywa bezcenne umiejętności, które znacznie podnoszą jego kontrolę nad motocyklem, świadomość limitów swej maszyny, a przez to – bezpieczeństwo na drodze. Dlatego warto wziąć udział niezależnie od tego, na jakiej klasy motocyklu się jeździ. Jak pokazuje doświadczenie poprzednich edycji, w Gymkhanie radzą sobie także jeźdźcy dużych, ciężkich maszyn takich jak VStrom czy Dominator, a na podium wjechać można także na Transalpie!

Treningi przed przejazdami konkursowymi prowadzone będą przez doświadczonych zawodników szczecińskiego teamu. Uzyskane od nich wskazówki były bardzo doceniane przez nowicjuszy biorących udział w poprzednich edycjach. Po sesjach treningowych odbędą się dwie serie przejazdów konkursowych, a suma uzyskanych czasów zadecyduje o miejscu w klasyfikacji końcowej. Jako atrakcja specjalna wystąpi zachodniopomorska gwiazda stuntu czyli Ciut11 z Bodzęcina.

Na poprzednich dwóch imprezach organizowanych przez motoFUNdację wszyscy bawili się wspaniale, nawet mimo majowego deszczu. Można o tym przeczytać w relacji oraz obejrzeć na zdjęciach. Na lipiec organizatorzy zamówili dużo słońca i optymalną temperaturę 23st.C. Rejestracja online ruszyła już na stronie gymkhana-gp.pl – tam też wkrótce znajdziecie harmonogram i więcej szczegółów.

Organizatorem imprezy jest motoFUNdacja założona przez szczecińskich sympatyków Gymkhany.  W przygotowanie i przeprowadzenie zawodów zaangażowane jest ponad 20 osób. Wszyscy robią to wolontaryjnie! Ale mimo to impreza ma spore koszty – trzeba kupić ubezpieczenie, wynająć karetkę, wydrukować plakaty, numery startowe itd. Jeśli chcesz, możesz przekazać darowiznę na motoFUNdację – Twoje wsparcie pomoże nam organizować kolejne, jeszcze fajniejsze imprezy. Dziękujemy! Do zobaczenia na torze kartingowym przy ul. Wojska Polskiego w Szczecinie!

motoFUNdacja

KRS: 0000459126
NIP: 8522602736
REGON: 321370139

ul. Hubala 1b/10
71-298 Szczecin

nr konta: 14 1440 1143 0000 0000 1562 8723
tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły