Kevin Schwantz wraca do wyścigów – wystartuje w Suzuka 8 Hours!
Piotr Jędrzejak
2 maja 2013

W ostatnich tygodniach o Kevinie było w mediach dość głośno, ale takiej wiadomości nikt się nie spodziewał!

Mistrz Świata klasy 500GP wystartuje w wyścigu Mistrzostw Świata Endurance, Suzuka 8 Hours. Amerykanin pojedzie w zespole Team Kagayama, oczywiście na Suzuki GSX-R 1000, a jego team-partnerami w ciągu ośmiu wyścigowych godzin będą Noriyuki Haga oraz Yukio Kagayama.

Hagi i jego doświadczenia z MotoGP, WSBK, czy BSB chyba nie trzeba Wam przedstawiać, ale Kagayama nie jest zbyt znany. Yukio ścigał się z Troyem Corserem w zespole Alstare Suzuki oraz w British Superbikes, jednak zdecydował się wrócić do Japonii, gdzie w 2011 założył własny zespół. Nie szło mu najlepiej, ale sezon 2013 zaczyna z niezłymi wynikami. Kagayama (zresztą tak samo jak i Haga) ma na koncie zwycięstwo w Suzuka 8 Hours, w roku 2012 był członkiem ekipy Suzuki Endurance Race Team na torze Suzuka.

Wygląda na to, że ekipa składająca się z dwóch doświadczonych Japończyków oraz legendarnego Amerykanina ma poważne szanse nie tylko na podium, ale również na zwycięstwo w czasie drugiej w tym sezonie rundy Mistrzostw Świata Endurance. Jak by jednak nie było, cieszymy się, że emocje związane ze skandalami dookła Schwantza ustąpią teraz miejsca prawdziwym emocjom wyścigowym. Na przygotowania do Suzuka 8 Hours zostało jeszcze sporo czasu – wyścig odbędzie się 28. lipca.

Szczegóły na stronie zespołu team-kagayama.com.

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły