Kalendarz Gymkhana GP na 2014 rok! 5 rund, 4 miasta, mnóstwo emocji!
MotoRmania
8 kwietnia 2014

motoFUNdacja, organizator ogólnopolskich mistrzostw Gymkhana GP,  oficjalnie potwierdza kalendarz zawodów w jeździe na czas między kolorowymi pachołkami!

24 maja – Szczecin
28 czerwca – Wrocław
26 lipca – Łódź
30 sierpnia – Warszawa
20 września – Szczecin

Gymkhana jest sportem, który łączy w sobie chyba wszystkie warianty motocyklizmu. Odnajdują się w nim zarówno miłośnicy adrenaliny, jak i zwolennicy bezpieczeństwa. Rywalizacja i ocieranie się o limity dają mnóstwo frajdy zwolennikom silnych wrażeń; zarazem trening slalomu, nawrotek i dohamowań powoduje udoskonalenie kontroli nad motocyklem, co cieszy każdego miłośnika bezpiecznej jazdy. Podróżnicy i wielbiciele długich tras również nie będą mogli narzekać; aby dotrzeć na wszystkie rundy trzeba będzie przejechać tysiące kilometrów. Mimo iż Szczecin gości aż dwie rundy u siebie, to wcale nie szczecinianie będą mieli najmniej drogi do pokonania. Okazuje się, że najlepiej zoptymalizowanym miejscem pod kątem Gymkhana GP 2014 jest Poznań. Mieszkańcom tego miasta wystarczy przejechać „zaledwie” 2270 km. Z gospodarzy rund najlepiej ustawiła się z kolei Łódź z jedną imprezą u siebie i sumą dojazdów 2464 km. Na trzecim miejscu Wrocław (2646 km) a dopiero za nimi Stolica Polskiej Gymkhany (2660km). Warszawiacy nawiną niemal trzy tysiące (2962), Trójmieszczanie 3716km, Krakowiacy 4298km. Najbardziej przechlapane mają gymkhanerzy z Ustrzyk Dolnych, którzy, o ile istnieją, będą mieli 6336km do przejechania.

Tym, którzy nie dadzą rady dotrzeć na wszystkie imprezy, a chcą powalczyć o miejsca w klasyfikacji generalnej, pomoże na pewno fakt, że regulamin przewiduje wliczenie do tabeli czterech najlepszych rezultatów z całego sezonu.

Wkrótce też rozpocznie się rezerwacja numerów na cały sezon. Rejestracja na pierwszą rundę otwarta będzie na początku maja. Jak zawsze udział jest bezpłatny zarówno dla zawodników jak i widzów, a startować może każdy posiadający uprawnienia do kierowania jednośladem oraz sprawny i ubezpieczony motocykl.

Sponsorami nagród w całej serii będzie Modeka Polska, której odzież i akcesoria otrzymają zwycięzcy w kategoriach amatorów, doświadczonych, kobiet oraz w konkursie GP8.

Patronem medialnym imprezy jest MotoRmania, więc na naszym portalu będziemy was informować na bieżąco. Odwiedzajcie też fan page GymkhanaGP oraz stronę organizatora gymkhana-gp.pl.

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły