Ice Speedway: video podsumowanie sezonu mistrzostw świata w żużlu na lodzie

- Piotr Jędrzejak

Lodowy żużel to jeden z najbardziej dzikich sportów uprawianych na motocyklach, a zawodnicy nie bez podstaw nazywani są lodowymi gladiatorami.

Tor to lodowy owal, a motocykle wyposażone są w opony z długimi i ostrymi kolcami. Dlatego też, ze względów bezpieczeństwa błotniki to solidne i szczelnie obudowane konstrukcje.

Niedawno w holenderskim Heerenveen zakończył się sezon 2018, a finalne podium wypełnili Rosjanie. Mistrzem został Dmitry Koltakov, a dalej uplasowali się Daniil Ivanov oraz Dmitri Khomitsevich.

Organizator opublikował film podsumowujący całe mistrzostwa. Jeżeli zupełnie nie znacie się na tym sporcie, nic nie szkodzi. Sprawdźcie jak bardzo widowiskowo wyglądają wyścigi na lodzie.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl