I runda Pucharu Polski Pit Bike SM – start z wielką mocną!

- MotoRmania

78 zawodników stanęło na starcie pierwszej rundy Pucharu Polski Pit Bike SM, która odbyła się w koszalińskim Motoparku. Rywalizacja w nowej formule zgotowała publiczności niezapomniane widowisko.

informacja prasowa

Nowością w rozgrywkach na minimotocyklach jest łącznie wyścigów według uzyskanych czasów, a nie klasami. Efektem takiej selekcji jest rywalizacja najszybszych zawodników, niezależnie od wieku i mocy motocykla. W najmocniejszej stawce rywalizują nastolatkowie i doświadczeni zawodnicy.

Nowa formuła z podziałem na wyścigi w zależności od uzyskanego czasu na pewno sprawiła, że Puchar Polski Pit Bike SM stał się jeszcze bardziej widowiskowy potwierdza Marek Szkopek, aktualny mistrz Polski w wyścigach motocyklowych, trener MX Otopit Toruń. – W jednym wyścigu może jechać młody zawodnik na stokowym motocyklu i doświadczony na znacznie mocniejszym sprzęcie. Dla młodych jest to wielkie wyzwanie i pokazanie prawdziwego kunsztu, muszą mocno nadrabiać techniką jazdy, pokonując szybciej zakręty, bo zbilansować przewagę mocniejszych pit bike. Taką walkę mogliśmy oglądać obu wyścigach grupy Elite, gdzie faworytem okazał się Milan Pawelec, jedenastolatek z Nowego Tomyśla.

I runda PitBike SM 2019 (2)

Kuźnia talentów

Tradycyjnie punkty zdobywane są w sześciu klasach: Stock 90, Stock 125, Stock 150 i Stock 150 Junior, Pit Ladies i Super Pit. Jedyna klasa w której wyścig odbywa się odrębnie to najmłodsze w stawce dzieci.

Oczywiście tu podstawą jest bezpieczeństwo. Rywalizacja najmłodszych zawodników jest ciekawa sama w sobie. Przypomnijmy, że to dopiero drugi sezon, w którym ścigają się tak małe dzieci. Po wprowadzeniu nowej dyscypliny pit bike i obniżeniu wieku startów do ósmego roku życia, okazało się że nowa klasa była bardzo potrzebna. Na początku ścigało się kilku zawodników, teraz grupa ta rośnie w siłę, już na pierwszej rundzie obserwowaliśmy zmagania trzynastki śmiałków, w tym dwóch dziewczynek. To jest największy sens naszych działań i kuźnia młodych talentów stwierdza Łukasz Pawlikowski, MX Otopit Toruń.

I runda PitBike SM 2019 (1)

Waleczne zmagania zawodników Pucharu Polski Pit Bike SM, rozegrane w dwóch seriach wyścigów w grupach Stock 90, Rookie, Pro i Elite można obejrzeć na kanale YouTube, gdzie znajduje się zapis relacji live:

Kolejne zmagania w ramach Pucharu Polski Pit Bike SM już 8 czerwca na toruńskiej Awix Racing Arenie. Do rywalizacji wciąż można dołączyć. Podczas kolejnej rundy, również będzie można przystąpić do egzaminu na licencję.

I runda PitBike SM 2019 (4)

Zwycięzcy pierwszej rundy
Pucharu Polski Pit Bike SM

Stock 90
1. Maksymilian Pawełczak
2. Igor Teske
3. Jeremiasz Wojciechowski

Stock 125
1.Kacper Raniszewski
2.Wiktor Majchrowski
3.Mateusz Pasiuk

Stock 150 Junior
1.Milan Pawelec
2. Oleg Pawelec
3. Mateusz Molik

Pit Ladies
1.Joanna Miller
2.Aleksandra Kotowska
3.Dominika Orlik

Stock 150
1. Mateusz Hulewicz
2. Sebastian Stach
3. Jakub Bajdalski

Super Pit
1.Mateusz Wąsowski
2.Monika Jaworska
3.Mariusz Juszczak

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl