Historyczny wynik LRP Poland w MŚ na Słowacji

- MotoRmania

Motocykliści polskiej ekipy LRP Poland ukończyli 8-godzinny wyścig przedostatniej rundy mistrzostw świata FIM EWC na Słowacji na siódmym miejscu, na torze Slovakia Ring sięgając w sobotę po najlepszy rezultat w historii polskich startów w tej prestiżowej serii.

informacja prasowa

Wspierana przez BMW i Pirelli, ekipa Bartłomieja Lewandowskiego na Słowacji wystawiła na modelu S1000RR międzynarodową reprezentację w składzie; Czech Michał Filla, Niemiec Markus Reiterberger i Słowak Jaro Cerny.

LRP Poland Endurance Slovakiaring 2017 (4)

Po zakwalifikowaniu się do wyścigu na świetnym, czwartym miejscu w stawce 30 ekip, podopieczni LRP Poland pokonali następnie aż 218 okrążeń, czyli ponad 1200 kilometrów, przez osiem godzin podczas dziewięciu pit-stopów spędzając w alei serwisowej jedynie 10 minut i finiszując na siódmym miejscu w klasyfikacji generalnej oraz piątym w klasie EWC.

Solidnie na Słowacji motocykliści LRP Poland poradzili sobie także w zmaganiach europejskich mistrzostw Alpe Adria i mistrzostw Polski WMMP. W pierwszym wyścigu na podium obu serii stanął w klasie Superstock 1000 Czech Michał Sembera, w drugim w WMMP na pudle finiszował Grzegorz Hanuszewicz.

LRP Poland Endurance Slovakiaring 2017 (10)

„To zdecydowanie nasz największy sukces, a także najlepszy wynik polskiego zespołu w historii FIM EWC, więc piszemy historię i jesteśmy z tego powodu bardzo szczęśliwi – mówi szef zespołu Bartłomiej Lewandowski. – Chciałbym bardzo podziękować nie tylko naszym bardzo szybkim zawodnikom, którzy przez osiem godzin nie popełnili najmniejszego błędu, ale także mechanikom, którzy pracowali dzień i noc przez cały tydzień, przygotowując perfekcyjny motocykl. Gdyby nie mała przygoda pod koniec wyścigu bylibyśmy na piątym miejscu, ale to tylko jeszcze bardziej nas motywuje przed kolejnymi startami. Weekend na Słowacji był dla nas bardzo trudny logistycznie, ponieważ startowaliśmy także w Alpe Adria i mistrzostwach Polski, gdzie nasi zawodnicy stawali na podium w obu wyścigach klasy Superstock 1000.”

Kolejny start czeka ekipę LRP Poland już za dwa tygodnie, podczas rundy WMMP na torze Poznań.

Więcej o zespole LRP Poland na oficjalnej stronie lrppoland.pl, profilu na Facebooku facebook.com/TeamLRPPoland i kanale Youtube.

LRP Poland Endurance Slovakiaring 2017 (5)

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl