Gymkhana GP – zapowiedź sezonu 2014!
MotoRmania
5 marca 2014

Gymkhana GP – zawody w jeździe sprawnościowej na motocyklu organizowane przez szczecińską motoFUNdację i Przyjaciół – zdominowały pejzaż gymkhany w Polsce w ubiegłym roku, a sezon 2014 zapowiada się jeszcze ciekawiej.

Informacja prasowa

W tym roku odbędzie się aż pięć rund – pierwsza już w sobotę 24 maja w Szczecinie. Trzy kolejne, w odstępach około miesiąca, we Wrocławiu, Łodzi i Warszawie. Zwieńczeniem sezonu będzie dwudniowy finał we wrześniu – również w Szczecinie, stolicy polskiej Gymkhany. Miłośnicy walki z kolorowymi pachołkami będą mieli bardzo pracowity sezon!

Gymkhana GP w sezonie 2014 zorganizowana będzie według zasad z lat poprzednich. Udział w imprezie jest bezpłatny zarówno dla zawodników, jak i widzów. Udział może wziąć każdy, posiadający prawo jazdy A, A1, A2, AM lub kartę motorowerową, oraz dysponujący sprawnym, zarejestrowanym i ubezpieczonym motocyklem. Startujący podzieleni zostaną na dwie klasy: amatorską i profesjonalną, tak aby każdy, nawet debiutant, mógł powalczyć o podium. I to dla kategorii amatorów przewidziane są najbardziej wartościowe nagrody rzeczowe.

Fundatorem nagród w całym cyklu pięciu imprez jest Modeka Polska, która uhonoruje zwycięzcę kategorii amatorów każdej rundy kurtką Mesh2, a zdobywcy miejsc 2. i 3. otrzymają rękawice Mesh i MX Top. Modeka zapewnia także ogromną pulę nagród w postaci odzieży i akcesoriów dla zwycięzców innych klasyfikacji.

Sponsorem pierwszej majowej rundy szczecińskiej jest również Moto ABC – szczeciński salon Motorismo.

W tym roku prowadzona będzie klasyfikacja generalna według nowych zasad, które zostaną opublikowane wkrótce, wraz z regulaminem, szczegółowym terminarzem rund i rejestracją. MotoRmania, która podobnie jak w sezonie 2013 jest patronem medialnym Gymkhana GP, będzie was informować na bieżąco o wieściach z frontu.

motoFUNdacja jest organizacją pozarządową nieposiadającą własnego finansowania. Koszty organizacji rund pokrywają sponsorzy, a pracę przy organizacji wykonują nieodpłatnie członkowie fundacji i wolontariusze. Na stronie organizatora, gymkhana-gp.pl można znaleźć dane do wsparcia fundacji darowizną oraz dane kontaktowe dla firm które chciałyby dołączyć do grona sponsorów Gymkhana GP.

Do pierwszej rundy zostało już tylko 10 tygodni, więc najwyższa pora zacząć treningi!

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły