Gymkhana GP:  wypasiony Wielki Finał w Katowicach 16 września!

- MotoRmania

Kto stanie na podium generalki? 

informacja prasowa

Sezon GymkhanaGP zakończy się z wielkim rozmachem. Na drugi Silesia Cup, a zarazem piątą i ostatnią w tym sezonie rundę zmagań z zasadzkami toru oznaczonego pachołkami miłośnicy gymkhany zjadą 16 września do Katowic. Na tej rundzie zdecyduje się kolejność miejsc na podium klasyfikacji generalnej, o czym za chwilę.

GymkhanaGP-SilesiaCup-fot-Aleksandra-Luczynska027

Jeśli jeszcze nie startowałeś, to na co czekasz? Możesz to zrobić za zupełną darmochę. Wystarczy mieć sprawny, zarejestrowany i ubezpieczony motocykl oraz uprawnienia do prowadzenia pojazdu.  Każdy, nawet debiutant, może powalczyć o cenne nagrody rzeczowe, bo zawodnicy klasyfikowani są w dwóch kategoriach: amatorów i PRO.  W każdym roku zdarza się że debiutant staje na podium, czasem na jego najwyższym stopniu! A tym razem nagrodą dla zwycięzcy amatorów będzie między innymi voucher na szkolenie na torze. Jeśli natomiast już startowałeś, wspierasz organizację zawodów skromną kwotą trzech dyszek (i w cenie jest PIZZA! Debiutanci też dostaną 🙂 ) Na zwycięzców czekają liczne nagrody rzeczowe. Kibice wchodzą za free.

Rywalizacja w klasie PRO zapowiada się niezwykle emocjonująco. Co prawda tytuł Mistrza Polski został zaklepany już na poprzedniej rundzie przez Dzikiego, który po raz trzeci sięgnął po ten tytuł. Na rundzie w Katowicach okaże się, kto zostanie wicemistrzem i drugim wicemistrzem Polski. Największe szanse na wicemistrzostwo ma Alived (60pkt), ubiegłoroczny drugi wicemistrz Polski i mistrz Rosji. Co by się nie stało, on już z podium generalnej spaść nie może, więc obronił swoje miejsce sprzed roku. Szesnastoletni Mały Kris, rookie klasy PRO, traci jednak do Alived tylko 6 punktów i ma matematyczne szanse go dogonić, gdyby na Katowickiej rundzie stanął na podium, a Rosjanin znalazłby się pod koniec pierwszej dychy. Na miejsce na podium generalnej szanse ma jeszcze tylko Malarz (47 pkt), żeby tego dokonać musiałby na zdobyć jedno z trzech pierwszych miejsc i być kilka oczek wyżej od Krisa. Kolejny w generalce Blondi, nawet gdyby wygrał, a rywale nie stawili się na starcie, miałby o jeden punkt za mało by zająć trzecie miejsce w tabeli. (Wyliczenia są skomplikowane, bo najsłabsza runda się nie liczy; wykonał je sędzia pomiarowy Filus)

GymkhanaGP-SilesiaCup-fot-Aleksandra-Luczynska037

Niemniej, emocjonujące przejazdy zapewnią nam także wielcy nieobecni tego sezonu. Na rundzie wystąpi aktualny wicemistrz Polski Oscar, który jednak nie obroni tytułu, bo startował tylko raz i z problemami technicznymi. Swój przyjazd zapowiedzieli też bracia Czesi, którzy opuścili kilka rund ze względu na pokrywanie się ich kalendarza z naszym. Krupič, aktualny wicemistrz Czech, w ubiegłym sezonie u nas był czwarty w tabeli, i miał poważne szanse na podium w generalnej, ale również raz nie startował z tego samego powodu co w tym roku. Krejza, który w tym roku raz tylko był drugi w Czechach, a poza tym zwyciężał wszystkie zawody i zapewnił sobie już tytuł mistrza. Maty Landa, ojciec założyciel czeskiej gymkhany i kilkukrotny mistrz i wicemistrz Motoslalomu.

Patronat honorowy nad zawodami objęli: Marszałek Województwa Śląskiego (to o Puchar Marszałka zmierzy się na koniec  po czterech najlepszych zawodowców i amatorów, oraz Poseł na Sejm RP Wojciech Król. Organizator: Fundacja Sport i Edukacja, oraz współorganizator: Stowarzyszenie MotoGymkhana Szczecin dziękują wolontariuszom, partnerom, sponsorom i fundatorom nagród: MOTORMANIA – patronat medialny cyklu, MODEKA – odzież i akcesoria motocyklowe, PENRITE – oleje, PROFI.AUTO – sklepy, hurtownie motoryzacyjne i warsztaty samochodowe, BOOSTER MOTOCYKLE – salon i serwis motocyklowy z Katowic, SJD PRO TECH – polskie innowacyjne kosmetyki samochodowe i motocyklowe, INTER MOTORS – części i akcesoria motocyklowe, DUSZAN TEAM – profesjonalne szkolenia motocyklowe, TRACZ INVESTMENTS – firma budowlana, WORD Katowice – na którego terenie odbędą się zawody, Trust Koszulki – poligrafia.

GymkhanaGP-SilesiaCup-fot-Aleksandra-Luczynska062

Komentarz do zawodów zapewni legendarny Głos Polskiej Gymkhany, Daniel Kisiel. Sędzią głównym będzie Chomik, skład sędziowski zasilą motocykliści z klubu Steel Roses MC Siemianowice Śląskie. Katowicki salon i serwis Booster Motocykle zapewni open service dla każdego zawodnika.  Każdy startujący dostanie pizzę. Food truck – Taulan Cafe serwować będzie aromatyczne kawy i słodkości. Gospodarzem after party będzie Club Garage, ul. Dąbrówki 10, Katowice.

Spotykamy się 16 września (sobota) na terenie WORD Katowice, ul.  Francuska 78. Rejestracja na zawody na stronie gymkhana-gp.pl, a także w punkcie rejestracyjnym w dniu zawodów. Na stronie oraz Facebooku cyklu oraz wydarzeniu znajdziecie regulamin, harmonogram i wszystkie aktualności.

Autorką zdjęć jest Aleksandra Łuczyńska.

Szczególne podziękowania dla wolontariuszy, bez których zaangażowania i ofiarności tych zawodów by nie było.

GymkhanaGP-SilesiaCup-fot-Aleksandra-Luczynska069

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl