Gymkhana GP 2015: pierwsza runda już w sobotę w Szczecinie!
MotoRmania
7 maja 2015

Miłośnicy śmigania między kolorowymi pachołkami przebierają już nogami z ekscytacji niczym gimnazjalista przed pierwszą randką. Inauguracyjna runda Gymkhana GP już w ten weekend!

informacja prasowa

motoFUNdacja, która od już trzeci sezon organizuje ogólnokrajowe zawody w randze Mistrzostw Polski, zapowiada jak zawsze odlotową zabawę. Wstęp jak zawsze jest bezpłatny zarówno dla uczestników, jak i widzów. Patronem medialnym cyklu jest MotoRmania, jedyny przedstawiciel polskich mediów który wspiera tę dyscyplinę nieprzerwanie od początku jej obecności w naszym kraju.

Impreza będzie międzynarodowa, bo swój udział zapowiedzieli już zawodnicy z Berlina. Riderzy podzieleni na klasę amatorów i PRO będą walczyć w konkursie głównym oraz w konkursie GP8 o nagrody w postaci odzieży motocyklowej i akcesoriów, ufundowane zgodnie z odwieczną, świecką tradycją przez Modeka Polska, importera niemieckiej marki szczycącej się najlepszym stosunkiem jakości do ceny, co MotoRmania potwierdziła w licznych testach. Nagrody czekają nie tylko na najszybszych – każdy jest zwycięzcą, o ile będzie miał szczęście w losowaniu. Dla szczęściarzy będzie do rozlosowania bezpłatna wejściówka na Speed Day, czyli treningi na wyścigowym Torze Poznań, dostępne dla każdego motocyklisty, oraz tuning kanapy motocyklowej w laboratoriach MS Car Design. Większa ergonomia pod zadkiem oraz redukcja masy to zawsze urwanie cennych ułamków sekund, a jak pokazują wyniki finałowej rundy minionego sezonu, miejsca na podium decydowały się różnicami czasów jednej setnej sekundy!

The Voice of Poland
Niepowtarzalne, steampunkowe puchary z części motocyklowych znów przygotuje szczeciński warsztat Autonaprawa Długosz i Synowie. Zmagania zawodników komentował będzie legendarny Głos Polskiej Gymkhany – dziennikarz sportowy Daniel Kisiel z Trójmiasta, który komentował ogólnopolskie zawody od zawsze, także przez ich dwa pierwsze sezony 2011-12, kiedy organizowała je jeszcze Honda. Przerwy między przejazdami konkursowymi uprzyjemni widzom swoimi popisami Ciut11 z Bodzęcina – zachodniopomorska gwiazda stuntu. Sfinansowanie rundy możliwe było natomiast dzięki wsparciu finansowemu Szczecińskich Kopalni Surowców Mineralnych S.A. To oni wydobywają piasek, żwir i kruszywo z których buduje się drogi, a my po nich potem jeździmy, tzn. po drogach, nie po piasku (chociaż po zimie to różnie bywa)…

Po zawodach będzie można zapić sukcesy i porażki na oficjalnym afterku w Ministerstwie Wódki i Śledzia na szczecińskim deptaku, które po jakimś czasie zapewne zamieni się w pythonowskie Ministerstwo Głupich Kroków.

Dla czołówki, pierwsza runda będzie rozgrzewką przed nadchodzącymi Mistrzostwami Europy, które rozegrane zostaną w Holandii dwa tygodnie później.

W Gymkhana GP może wziąć udział każdy, kto ma uprawnienia do kierowania pojazdem (prawo jazdy kat. A, A1, A2, B, karta motorowerowa) oraz sprawną technicznie, ubezpieczoną maszynę. Udział w zawodach jest bezpłatny, ale ilość miejsc ograniczona, dlatego zachęcamy do rejestrowania się na stronie organizatora gymkhana-gp.pl. Tam też znajdziecie wszystkie szczegóły, regulaminy, wyniki poprzednich sezonów, klasyfikację generalną, a bieżące aktualności na FB imprezy.

motoFUNdacja dziękuje za wsparcie: Szczecińskie Kopalnie Surowców Mineralnych, Modeka Polska, Speed Day, MS Car Design, MotoRmania.com.pl, GymkhanaPolska.pl, Motogen.pl, PZM Szczecin, Miasto Szczecin. Szczególne podziękowania motoFUNdacja kieruje do swoich niezastąpionych wolontariuszy, bez których zaangażowania i ofiarności tych zawodów by nie było.

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły