Filmowe podsumowanie VeteranCup 2015: wyścigi klasyków

- MotoRmania

Zobaczcie film podsumowujący cały sezon 2015 wyścigów motocykli klasycznych organizowanych w Polsce. W tym roku odbyły się trzy wyścigi: dwa w Koszalinie, trzeci w Poznaniu.

Autor: Marcin Magdzik

Sezon 2015 w wyścigach motocykli klasycznych już za nami. Był to już szósty sezon, w którym grupka zapaleńców z Pomorza zachodniego angażuje sięm by zbudować w naszym kraju wyścigi motocykli klasycznych. Tym razem między innymi dzięki wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego po raz pierwszy udało się stworzyć coś na miarę małego pucharu. Wielką rolę w tym wydarzeniu miał również Automobilklub Wielkopolski, który organizował w tym roku już trzeci Wyścig Motocykli Zabytkowych. Jednak największa zasługa jest po stronie samych uczestników, którzy w swoich garażach przygotowali maszyny, a potem bardzo licznie uczestniczyli w całym cyklu pucharowym. Zobaczcie film, a kto wie, może ktoś z Was w nadchodzącym sezonie 2016 postanowi spróbować swoich sił w tych spektakularnych zawodach. Każdy jest w stanie wybrać dla siebie jakąś maszynę z wielu klas dostępnych w VeteranCup.

Klasy VeteranCup:
Oldtimer 1967: 250, 350, OPEN
Classic 1978: 175, 250, 500
Post Classic 1985: 250, 550
OPEN – klasa dla osób które chcą spróbować swoich sił w wyścigach na motocyklach spoza klas powyżej.

Organizator sugeruje że w sezonie 2016 może odbyć się nawet dziewięć wyścigów podczas pięciu weekendów wyścigowych. Więcej informacji oraz kalendarz imprez 2016 można będzie uzyskać za pośrednictwem Facebooka oraz na oraz veterancup.pl.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl