Dwóch zawodników, dwie techniki, podobny czas – kamera onboard z toru
Piotr Jędrzejak
19 listopada 2012

Wyścigi wyścigami, to oczywiście piękny sport, ale robi się jeszcze bardziej ciekawie, gdy oglądamy filmy w zwolnionym tempie lub porównujemy dwa prawie identyczne nagrania!

Słowa uznania za montaż należą się amerykańskiemu zespołowi Jordan Motorsports (dokładnie tak, to ekipa koszykarza Michaela Jordana). Ich dwóch zawodników, Ben Bostrom oraz Roger Lee Hayden kwalifikowali się do wyścigu na Homestead. Obaj jechali na GSX-Rach 1000 i obaj wykręcili bardzo podobne wyniki. Roger był najszybszy w stawce z czasem 1:22,746, a Ben zajął drugie pole startowe z czasem 1:22,857. Obaj mieli na zadupkach kamery GoPro Hero 2, a poniższy film to zestawienie obrazu z najszybszych okrążeń obu panów. Zwróćcie uwagę na subtelne różnice w technice jazdy i ruchach ciała – Ben zrzuca z motocykla większą część tyłka i ogólnie jest go pełno na całym sprzęcie, a Roger raczej stara się ruszać jak najmniej. Gwarantujemy, że jednokrotne obejrzenie filmu to za mało!

http://youtu.be/fcSXcvthuTQ

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły