Dwóch zawodników, dwie techniki, podobny czas – kamera onboard z toru

- Piotr Jędrzejak

Wyścigi wyścigami, to oczywiście piękny sport, ale robi się jeszcze bardziej ciekawie, gdy oglądamy filmy w zwolnionym tempie lub porównujemy dwa prawie identyczne nagrania!

Słowa uznania za montaż należą się amerykańskiemu zespołowi Jordan Motorsports (dokładnie tak, to ekipa koszykarza Michaela Jordana). Ich dwóch zawodników, Ben Bostrom oraz Roger Lee Hayden kwalifikowali się do wyścigu na Homestead. Obaj jechali na GSX-Rach 1000 i obaj wykręcili bardzo podobne wyniki. Roger był najszybszy w stawce z czasem 1:22,746, a Ben zajął drugie pole startowe z czasem 1:22,857. Obaj mieli na zadupkach kamery GoPro Hero 2, a poniższy film to zestawienie obrazu z najszybszych okrążeń obu panów. Zwróćcie uwagę na subtelne różnice w technice jazdy i ruchach ciała – Ben zrzuca z motocykla większą część tyłka i ogólnie jest go pełno na całym sprzęcie, a Roger raczej stara się ruszać jak najmniej. Gwarantujemy, że jednokrotne obejrzenie filmu to za mało!

http://youtu.be/fcSXcvthuTQ

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl