Czwarte z rzędu zwycięstwo Hondy w wyścigu endurance Suzuka 8 Hours

- MotoRmania

Motocykliści Hondy odnieśli w niedzielę czwarte zwycięstwo z rzędu w japońskim klasyku, z blisko okrążeniem przewagi kończąc 36. edycję słynnego wyścigu 8-godzinnego na torze Suzuka.

Informacja prasowa

Brytyjczyk Leon Haslam i Holender Michael van der Mark, na co dzień startujący w mistrzostwach świata Superbike i Supersport w barwach ekipy Pata Honda oraz Japończyk Takumi Takahashi objęli prowadzenie w stawce już podczas pierwszej godziny wyścigu.

Trójka ekipy MuSHASHI RT HARC PRO podczas kolejnych okrążeń musiała jednak ostro walczyć o obronę pierwszego miejsca. Na godzinę przed metą Haslam, Van der Mark i Takahashi mieli tylko siedem sekund przewagi nad kolejnym zespołem, ale kiedy spadł deszcz, Japończyk był w stanie wyraźnie odskoczyć od rywali.

Tym sposobem zawodnicy dosiadający modelu CBR1000RR sięgnęli po 26. zwycięstwo Hondy w 8-godzinnym wyścigu na torze Suzuka, uważanym za jeden z najbardziej prestiżowych pojedynków w branży motocyklowej.

Choć Takahashi ma już na swoim koncie zwycięstwo w tej imprezie trzy lata temu, Haslam i Van der Mark debiutowali dopiero w 8-godzinnym klasyku, a Holender nigdy wcześniej nie ścigał się po torze Suzuka.

Tegoroczna edycja wyścigu była jednak pechowa dla innej ekipy Hondy. Zespół F.C.C. TSR musiał wycofać się z wyścigu po trzech godzinach, po tym jak walczący o prowadzenie Ryuichi Kiyonari, czterokrotny zwycięzca, zaliczył wywrotkę. Zespołowym partnerem Japończyka był ubiegłoroczny triumfator, na co dzień kolega Haslama z ekipy Pata Honda w World Superbike, Jonathan Rea.

W pierwszej dziesiątce zmagania w Japonii ukończyły trzy inne zespoły Hondy. Wyścig na torze Suzuka, będący jedną z rund MŚ World Endurance, na 22. pozycji ukończył także słynny zespół Honda TT Legends w składzie Michael Rutter, Simon Andrews i legenda Tourist Trophy na wyspie Man, John McGuinness.

„Rok temu zaliczyliśmy wywrotkę i nie dojechaliśmy do mety, dlatego tym razem chcieliśmy wygrać – powiedział Shikegi Honda, szef ekipy MuSASHI RT HARC PRO HONDA – Takahashi okazał się naszym czarnym koniem na finiszu, ale Leon Haslam i Michael van der Mark także spisali się powyżej oczekiwań. Cała trójka przejechała bezbłędny wyścig. Ciężko pracowaliśmy na to zwycięstwo i cieszę się, że znów możemy stanąć na szczycie podium.”

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl