BSB: potężny wypadek Jamesa Ellisona na Brands Hatch
Piotr Jędrzejak
22 lipca 2014

W miniony weekend rozegrała się V runda British Superbike, tym razem zawodnicy odwiedzili tor Brands Hatch. Po poprzedniej rundzie James Ellison był trzeci w generalce, a w pierwszym wyścigu minionego weekendu zajął trzecie miejsce. To dało mu awans na drugą lokatę w klasyfikacji. W drugim wyścigu James miał dobre tempo, jechał jako lider, gdy popełnił jeden mały błąd. Na drugim okrążeniu pojechał trochę zbyt szeroko i wyniosło go na trawę…

Na szczęście James nie zabrał z toru nikogo więcej, ale Shane Byrne ominął jego odbijający się motocykl dosłownie na milimetry. James miał złamanie międzykrętarzowe kości udowej prawej (guzki w górnej części kości) oraz głęboką ranę na prawym kolanie. Operacja odbyła się wczoraj i zakończona została sukcesem, jednak nie wiadomo jeszcze jak długo potrwa rehabilitacja Ellisona. James jest jednak dobrej myśli i jak można sądzić po jego Twitterze, nie opuszcza go dobry humor!

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły