Biesiekirski w dwóch wyścigach ME Moto2 w Barcelonie: już w ten weekend!

- MotoRmania

17-letni Piotr Biesiekirski wystartuje w najbliższą niedzielę w dwóch wyścigach motocyklowych mistrzostw Europy Moto2 na torze MotoGP w Barcelonie.

informacja prasowa

Jedyny Polak i najmłodszy zawodnik w stawce darzy szybki i wymagający Circuit de Barcelona-Catalunya sporym sentymentem. To właśnie tam wywalczył rok temu swoje pierwsze podium w drodze po tytuł drugiego wicemistrza Hiszpanii klasy Open 600.

Po trudnym początku swojego pierwszego pełnego sezonu w mistrzostwach Europy Moto2 reprezentant ekipy Euvic Stylobike Good Racing liczy na udany weekend. Tym bardziej, że razem ze swoim zespołem zaliczył niedawno w Barcelonie dwudniowe testy swojego motocykla marki Kalex.

Biesiekirski Moto2 (4)

Stawkę 36 zawodników z czternastu różnych państw w sobotę czekają dwie 40-minutowe sesje kwalifikacyjne, a w niedzielę poranna rozgrzewka i dwa wyścigi, liczące po 17 okrążeń każdy. Pierwszy z nich rozpocznie się w samo południe. Drugi o godzinie 15:00. Bezpośrednie relacje z obu na kanale YouTube cyklu.

„Rok temu tor w Barcelonie zrobił na mnie duże wrażenie, a mój pierwszy start na nim zakończyłem swoim pierwszym podium w mistrzostwach Hiszpanii Open 600, dlatego nie mogę doczekać się powrotu do tego wyjątkowego miejscqa – mówi Piotr Biesiekirski. – Początek tego sezonu nie poszedł po naszej myśli, dlatego liczę na dobry, solidne przepracowany weekend i udane wyścigi. Zadanie nie będzie łatwe, bo stawka mistrzostw Europy jest w tym roku wyjątkowo liczna i szybka, ale razem z zespołem damy z siebie wszystko i będziemy walczyć o to, aby zrealizować nasze przedsezonowe założenia. Testowaliśmy niedawno w Barcelonie przez dwa dni i choć z powodu kapryśnej pogody nie przejechałem zbyt wielu okrążeń, to jednak dobrze było zapoznać się z torem z perspektywy maszyny Moto2.” 

Więcej informacji o Piotrze Biesiekirskim na jego oficjalnym profilu pod adresem Facebook.com/PiotrBiesiekirskiOfficial .

Biesiekirski Moto2 (5)

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl