Dominacja Braci Pawelec w mistrzostwach Europy w Czechach

- MotoRmania

Bracia Milan i Oleg Pawelec całkowicie zdominowali oba wyścigi trzeciej rundy motocyklowych mistrzostw Europy Alpe Adria w czeskim Brnie. O podium otarł się także trzeci z zawodników zespołu BMW Sikora M Motorsport, Ireneusz Sikora.

16-letni Milan był bezkonkurencyjny w obu wyścigach klasy Superstock 1000, sięgając po dwa kolejne zwycięstwa i umacniając się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej. Jego przewaga nad drugim zawodnikiem w jego kategorii wyniosła odpowiednio sześć sekund w sobotę i kolosalne 26 w niedzielę.

18–letni Oleg w Brnie zadebiutował w mistrzostwach Europy klasy Superbike. Zrobił to w najlepszym możliwym stylu, w połączonej stawce 34 zawodników finiszując tuż za Milanem i dwukrotnie, z czterosekundową przewagą, wygrywając w swojej kategorii. Dokonał tego, choć podobnie jak młodszy brat, w barwach BMW Sikora M Motorsport dosiada motocykla BMW S 1000 RR w specyfikacji Superstock 1000.

Ekscytujący weekend ma za sobą także lider ekipy BMW Sikora M Motorsport, czterokrotny mistrz Polski klasy Superbike, Ireneusz Sikora, który w sobotnim wyścigu, po zaciętej walce, rozminął się z podium o zaledwie siedem tysięcznych sekundy, a dzień później wywalczył wysokie, piąte miejsce.

Weekend w Brnie był wyjątkowo ważny dla zespołu BMW Sikora M Motorsport również poza torem. Podczas czeskiej rundy bielska ekipa podpisała umowę z centralą włoskiej marki Pirelli, która będzie zaopatrywać zespół w swoje najnowsze ogumienie.

Już za tydzień motocykliści BMW Sikora M Motorsport wystartują w trzeciej rundzie mistrzostw Polski. Milan zadebiutuje tam w klasie Superbike na swoim motocyklu Superstock 1000, podczas gdy Oleg prowadzi w tabeli Superstock 1000 z kompletem czterech zwycięstw wywalczonych na torze w Poznaniu. O kolejne podia w Superbike’ach powalczy także Ireneusz Sikora. 

„To był niesamowity weekend – mówi Milan Pawelec. – Brno to rewelacyjny tor, ale panowały na nim bardzo trudne warunki, a wyścigi nie były łatwe. Zespół BMW Sikora M Motorsport wykonał jednak świetną pracę, moje BMW S 1000 RR pracowało perfekcyjnie, a opony, które otrzymaliśmy od Pirelli, zapewniły nam świetną przyczepność mimo bardzo wysokich temperatur”.

„Wspaniale było zadebiutować w mistrzostwach Europy sięgając po podwójne zwycięstwo w klasie Superbike – dodaje Oleg Pawelec. – Dziękuję zespołowi BMW Sikora M Motorsport za tę szansę. Walka na torze w Brnie była bardzo zacięta, szczególnie w niedzielnym wyścigu, ale byliśmy w stanie najpierw kontrolować sytuację, a później tempo i zarządzać przyczepnością do samej mety”.

„Po pierwsze chciałbym bardzo pogratulować Milanowi i Olegowi, którzy nie tylko wygrali w Brnie wszystko, co było do wygrania, ale także pokazali tempo rodem z mistrzostw świata, choć przecież dosiadają motocykli BMW w całkowicie seryjnej specyfikacji – dodaje szef zespołu, Ireneusz Sikora. – Na medal spisali się nie tylko nasi zawodnicy, ale również cała ekipa. Z kolei Pirelli nie tylko pomogło nam idealnie dobrać opony na bardzo trudne warunki, ale również zaoferowało nam rewelacyjne, fabryczne wsparcie na resztę sezonu, za co jesteśmy bardzo wdzięczni”.

Więcej informacji o pucharze BMW M Cup oraz zespole BMW Sikora M Motosport na oficjalnej stronie www.bmw-mcup.pl oraz na oficjalnym profilu www.facebook.com/bmwmcup .

Informacja prasowa

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl