CO MÓWI MAMA? STEFANIA RADZI SYNOM…

- MotoRmania

Stefania Palma jest mamą Valentino Rossiego i Luci Marini – okazuje się, że doradza im na bieżąco.

W wywiadzie dla włoskiego moto.it Stefania Palma zdradza, że jest w ciągłym kontakcie z synami i na bierząco im doradza. „To nie są rady dotyczące rozwiązań technicznych”” mówi Stefy ( tak nazywana jest przez członków rodziny) „ ale bardziej przyglądam się organizacji oraz pracy zespołowej. Na tym polu mam sporo doświadczenia. Pamiętajcie, że poznałam ojca Valentino ( Graziano miał za sobą bardzo bogatą karierę wyścigową na najwyższym poziomie w Grand Prix : przyp. red.) kiedy miałam zaledwie 14 lat. Moja przygoda wyścigowa sięga tamtych czasów. Widziałam wiele sytuacji i mogę teraz doradzać głównie Luce.”

Jakie zdaniem Mamy są zalety Luci w porównaniu z Valentino ?

„Takie same – mają zdolność analizy i szybkiego rozumienia problemów. Od dziecka Luca uczył się angielskiego i rozwijał matematycznie. Awansował do kolejnych klas z wyróżnieniami- miał wspaniałych nauczycieli.” Czy Stefania uważa, że należałoby coś zmienić w organizacji zespołu Rossiego po ostatnim występie w Argentynie? „ Nie wiem. Ja to widzę tak: on lubi eksperymentować, lubi pracować nad motocyklem, rozwijać go. Zawsze robił to z ogromną pasje. Ale to dzisiaj nie wystarcza, a Quartararo i Vinales nie rozwijają maszyny. Ale z drugiej strony jeżeli motocykliści mogą zrobić tylko 4-5 dni testowych no to kiedy mają rozwijać motocykle? To przecież absurd. Valentino mi kiedyś powiedział, że Honda ma niezwykle silny zespół mocno zaangażowany w rozwój. Ja sobie myślę, że jeżeli tak jest to powinno się po prostu mocniej pracować w Yamasze. Powiedziałam Vale: jedź do Yamahy do Japonii na miesiąc i nadzoruj postęp. Ale on mówi, że to niemożliwe”..

Ale czy przypadkiem obniżenie wyników Valentino nie jest związane z jego wiekiem? „To nie jest kwestia wieku. On ma w sobie ciągle mocne pragnienie zwycięstwa. Chciałabym żeby po prostu miał motocykl, który lubi. To by wystarczyło”…

A Wasza Mama :)? Jakie rady Wam daje ?

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl