Błażusiak najlepszy w Budapeszcie!

- Michał Krupa

Tadeusz Błażusiak zwyciężył w historycznym, pierwszym turnieju o Grand Prix Węgier Mistrzostw Świata FIM SuperEnduro, które rozegrano w sobotę w hali Laszlo Papp Sportarena w Budapeszcie. Obok reprezentanta Polski na podium klasy prestige stanęli Amerykanie Cody Webb oraz Colton Haaker. Zakończenie mistrzostw przewidziano na 6 kwietnia turniejem o Grand Prix Kraju Basków w Bilbao.

Na jeden turniej przed zakończeniem cyklu w klasyfikacji generalnej klasy prestige prowadzi Colotn Haaker (211 pkt.), drugi jest Cody Webb (199 pkt.), a trzeci Tadeusz Błażusiak (184 pkt.). Decydująca walka o tytuł będzie miała zatem miejsce w Hiszpanii. Z kolei najważniejsze rozstrzygnięcie w klasie junior zapadło w Budapeszcie, gdzie tytuł mistrzowski zapewnił sobie Brytyjczyk William Hoare. Z niezłej strony zaprezentował się Dominik Olszowy, który w trzecim wyścigu klasy junior zajął drugą pozycję, natomiast po rundzie na Węgrzech plasuje się na 7 miejscu w klasyfikacji generalnej.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl