Biesiekirski zdeterminowany, by wystartować w Walencji

- MotoRmania

Choć wciąż wraca do zdrowia po kontuzji prawego kolana, Piotr Biesiekirski zamierza wystartować w obu wyścigach trzeciej rundy motocyklowych mistrzostw Hiszpanii ESBK klasy Superstock 1000, które odbędą się w najbliższy weekend w Walencji. Jedyny Polak w stawce wygrał trzy z czterech pierwszych wyścigów sezonu.

Motocyklista ekipy Fau55 Euvic Racing tydzień temu nie mógł rozpocząć sezonu mistrzostw Europy Moto2, ponieważ do wyścigów pierwszej rundy, z powodu kontuzji, nie dopuścił go w portugalskim Estorilu lekarz zawodów. Od tego czasu stan zdrowia 21-latka poprawił się jednak na tyle, że w najbliższy weekend Biesiekirski planuje wystartować w obu wyścigach trzeciej rundy mistrzostw Hiszpanii.

Do walki w połączonych wyścigach klas Superbike i Superstock 1000 stanie 24 zawodników z 12 państw z całego świata, w tym piętnastu w kategorii Superstock 1000. W czwartek i piątek motocyklistów czekają treningi wolne. W sobotę o 10:50 odbędzie się 30-minutowa sesja kwalifikacyjna, a o 15:40 pierwszy z dwóch wyścigów. Drugi odbędzie się w niedzielę o 14:00 i będzie na żywo relacjonowany na kanale YouTube hiszpańskiej federacji RFME.

Tydzień później na torze imienia Ricardo Tormo w Walencji odbędzie się druga runda mistrzostw Europy Moto2, podczas której zaplanowano dla klasy Moto2 tylko jeden wyścig.

„Wciąż szkoda mi tego, co wydarzyło się tydzień temu w Portugalii, bo patrząc na moje tempo z testów, pierwsze wyścigi Moto2 byłyby z pewnością bardzo emocjonujące, ale to już za nami – mówi Piotr Biesiekirski. – Teraz skupiam się na Walencji, gdzie w najbliższy weekend czekają mnie dwa kolejne wyścigi mistrzostw Hiszpanii, a tydzień później druga runda mistrzostw Europy Moto2. Dzięki intensywnej rehabilitacji z dnia na dzień czuję się coraz lepiej, a mobilność prawego kolana jest coraz lepsza, dlatego jestem dobrej myśli i w czwartek spróbuję wyjechać na tor. To nie będzie jednak łatwy weekend, bo na piątek i sobotę zapowiadany jest deszcz, podczas gdy czwartek i niedziela mają być suche. Do rundy mistrzostw Hiszpanii podchodzę ze spokojem i chcę przede wszystkim znów złapać na motocyklu rytm przed zawodami Moto2, ale jak zawsze dam z siebie oczywiście wszystko”.

Więcej informacji o Piotrze Biesiekirskim na jego oficjalnym profilu pod adresem Facebook.com/PiotrBiesiekirskiOfficial oraz na oficjalnej stronie internetowej www.pbk74.com .

Informacja prasowa

To może Cię zainteresuje

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl