Yamaha YZF-R1 przecięta w pół – eksponat do podziwiania [zdjęcia]

- Piotr Jędrzejak

Sprawdźcie budowę głowicy, czy umiejscowienie dwóch wtryskiwaczy.

Nowa Yamaha R1, która zadebiutowała w roku 2015, całkiem nieźle przyjęła się na rynku motocykli sportowych. O ile jej wygląd ma swoich zwolenników i przeciwników (dla przykładu my zdecydowanie zaliczamy się do pierwszej grupy), to pod względem technicznym jest zdecydowanie jednym z najbardziej zaawansowanych motocykli dostępnych na rynku.

Kilka lat temu, tuż po premierze, ktoś w amerykańskim oddziale Yamahy wpadł na cudowny pomysł. Wzięto egzemplarz R1 na warsztat i umiejętnie przecięto ją wzdłuż. Po co? Dla czystej przyjemności każdego motocyklisty, który poza designem zewnętrznym, uwielbia także podziwiać aspekty techniczne. Koniec gadania. Oglądajcie zdjęcia.

Yamaha R1 przecieta na pol (1)

Yamaha R1 przecieta na pol (2)

Yamaha R1 przecieta na pol (3)

Yamaha R1 przecieta na pol (4)

Yamaha R1 przecieta na pol (5)

Yamaha R1 przecieta na pol (6)

Yamaha R1 przecieta na pol (7)

Yamaha R1 przecieta na pol (8)

Yamaha R1 przecieta na pol (9)

Yamaha R1 przecieta na pol (10)

Yamaha R1 przecieta na pol (11)

P.S.: Czy ktoś zauważył hostessy stojące za motocyklem na pierwszym zdjęciu? 😉

zdjęcia: Jalopnik.com

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl