Oryginalny R7 wygląda przecudownie. Aktualny custom Nostalgia jest równie przepiękny. A co najlepsze, to dzieło sztuki jest powtarzalne i można zamówić swój własny egzemplarz!

Jaki jest najpiękniejszy motocykl, który kiedykolwiek został wyprodukowany? Nie sądzimy, aby odpowiedź na to pytanie w ogóle istniała, ale jednym z pretendentów do tego tytułu z pewnością jest BMW R7 z 1934 roku. Motocykl powstał jako pomysł koncepcyjny, wyprodukowano go wyłącznie jako jedną sztukę i jest przecudowny. W stylu Art Deco, bogaty w geometryczne kształty, wręcz zakrzywia czasoprzestrzeń. Miał kilka nowatorskich rozwiązań, jak pierwsze zastosowanie teleskopowego zawieszenia z przodu. Nigdy nie trafił do produkcji seryjnej, ale inspirację z niego czerpały modele R17 i R5. Zobaczcie jak wyglądał oryginalny model R7:

BMW R7 z 1934 roku.

BMW R7 z 1934 roku.

BMW R7 z 1934 roku.

BMW R7 z 1934 roku.

Oryginalny prototyp BMW R7 został odbudowany przez fabryczny oddział BMW Vintage i zaprezentowano go na Pebble Beach w 2005 roku. Od tego czasu ekipa warsztatu NMoto z Florydy wzięła sobie za cel wskrzeszenie R-siódemki i tak powstał projekt „Nostalgia”. Swoją premierę miał na tegorocznej edycji The Distinguished Gentleman’s Ride i wszystkich powalił na kolana.

Nostalgia BMW R7 R nineT NMoto (3)

Nie ma mowy o dostępie do oryginału, a więc Nostalgia bazuje na aktualnym modelu R nineT. Oczywiście całe nadwozie to już zasługa NMoto – do budowy użyto zarówno maszyn CNC, jak i koła angielskiego. Aby wyglądać tak zachwycająco, fabryczny R nineT otrzymał 74 ręcznie wykonanych części, a w tym zalicza się 11 komponentów od szanowanych dostawców, jak Motogadget. Zdecydowana większość nadwozia wykonana jest z aluminium, dlatego Nostalgia waży mniej niż R nineT i zdecydowanie mniej, niż oryginalny R7.

Chcielibyście mieć go w garażu? Żaden problem.

NMoto aktualnie dostępny jest jako już gotowy motocykl. Nostalgia w bazowej opcji kosztuje 49 500 dolarów i w tej cenie wliczony został koszt fabrycznego R nineT. Klienci otrzymują do wyboru 13 opcji kolorystycznych. Lista oczekujących wciąż jest otwarta, ale póki co złożono już około 50 zamówień pre-order, dlatego czas oczekiwania może wynieść nawet 6 miesięcy. NMoto w maju 2019 planuje również wprowadzić do sprzedaży zestaw do samodzielnego montażu na posiadanym R nineT.

Nostalgia BMW R7 R nineT NMoto (9)

Z warsztatem studiem NMoto skontaktujecie się przez ich stronę nmoto.com. Jak już odbierzecie swoją Nostalgię, prosimy dajcie chociaż zrobić wspólne zdjęcie…

Nostalgia BMW R7 R nineT NMoto (7)

Nostalgia BMW R7 R nineT NMoto (6)

Nostalgia BMW R7 R nineT NMoto (5)

Nostalgia BMW R7 R nineT NMoto (4)

Nostalgia BMW R7 R nineT NMoto (2)

Nostalgia BMW R7 R nineT NMoto (1)