Jak powstaje wał korbowy, korbowody…
Piotr Jędrzejak
30 grudnia 2016

W każdym z nas jest trochę freaka. Jedni są zakręceni na punkcie snowboardu i mogą o tym czytać i oglądać non stop. Inni mają kota na punkcie fotografii, a jeszcze innych kręcą łamigłówki matematyczne. Ale istnieją takie rzeczy, których oglądanie potrafi zahipnotyzować, niezależnie od hobby i preferencji.

Jeżeli tu jesteście, to pewnie lubicie motocykle. Te napędzane są przez silniki. One z kolei muszą jakoś zostać wyprodukowane. A skąd biorą się na przykład takie części, jak wały korbowe, czy korbowody. Wszystko zaczyna się od rozgrzanego kawałka stali oraz ogromnych pras hydraulicznych…

Film nie dotyczy części motocyklowych, ale proces wytwarzania jest podobny. Umiecie zidentyfikować wszystkie części? My chyba widzieliśmy tam zwrotnicę samochodową i koło zębate przekładni różnicowej?

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły