Jak powstaje wał korbowy, korbowody…

- Piotr Jędrzejak

W każdym z nas jest trochę freaka. Jedni są zakręceni na punkcie snowboardu i mogą o tym czytać i oglądać non stop. Inni mają kota na punkcie fotografii, a jeszcze innych kręcą łamigłówki matematyczne. Ale istnieją takie rzeczy, których oglądanie potrafi zahipnotyzować, niezależnie od hobby i preferencji.

Jeżeli tu jesteście, to pewnie lubicie motocykle. Te napędzane są przez silniki. One z kolei muszą jakoś zostać wyprodukowane. A skąd biorą się na przykład takie części, jak wały korbowe, czy korbowody. Wszystko zaczyna się od rozgrzanego kawałka stali oraz ogromnych pras hydraulicznych…

Film nie dotyczy części motocyklowych, ale proces wytwarzania jest podobny. Umiecie zidentyfikować wszystkie części? My chyba widzieliśmy tam zwrotnicę samochodową i koło zębate przekładni różnicowej?

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl