Laboratoryjny crash test: zwykłe jeansy vs motocyklowe jeansy
Piotr Jędrzejak
14 lipca 2017

Jeansy motocyklowe na pewno są bardziej wytrzymałe niż Wranglery. Ale w jakim stopniu?

Nie ma lepszej ochrony własnego ciała na motocyklu, niż dobrze dopasowany kombinezon skórzany. Kolejny poziom to zintegrowane poduszki bezpieczeństwa. Ale nie wszyscy lubią codziennie wkładać „skórę”, a jednym z najlepszych rozwiązań łączących wygodę i bezpieczeństwo są jeansy motocyklowe. Tylko dlaczego takie jeansy są tak drogie? Czy aż tak bardzo różnią się od zwykłych, codziennych „dżinów”?

Ekipa FortNine zorganizowała w swoim laboratorium porównanie zwykłych jeansów Wrangler oraz jeansów motocyklowych Icon Overlord. Te pierwsze to po prostu dobrej jakości denim, a te drugie to dodatkowa warstwa z włóknami aramidowymi i ochraniacze. Spodnie testowane były za pomocą strzelby, szlifierki, podnośnika samochodowego, kija golfowego oraz palnika. Brzmi ciekawie? Sprawdźcie jakie były różnice w wytrzymałości.

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły