Laboratoryjny crash test: zwykłe jeansy vs motocyklowe jeansy

- Piotr Jędrzejak

Jeansy motocyklowe na pewno są bardziej wytrzymałe niż Wranglery. Ale w jakim stopniu?

Nie ma lepszej ochrony własnego ciała na motocyklu, niż dobrze dopasowany kombinezon skórzany. Kolejny poziom to zintegrowane poduszki bezpieczeństwa. Ale nie wszyscy lubią codziennie wkładać „skórę”, a jednym z najlepszych rozwiązań łączących wygodę i bezpieczeństwo są jeansy motocyklowe. Tylko dlaczego takie jeansy są tak drogie? Czy aż tak bardzo różnią się od zwykłych, codziennych „dżinów”?

Ekipa FortNine zorganizowała w swoim laboratorium porównanie zwykłych jeansów Wrangler oraz jeansów motocyklowych Icon Overlord. Te pierwsze to po prostu dobrej jakości denim, a te drugie to dodatkowa warstwa z włóknami aramidowymi i ochraniacze. Spodnie testowane były za pomocą strzelby, szlifierki, podnośnika samochodowego, kija golfowego oraz palnika. Brzmi ciekawie? Sprawdźcie jakie były różnice w wytrzymałości.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl