Jak sprawniej podnosić przewrócony motocykl? cz.1

- MotoRmania

Jeżeli nie chcesz lepiej podnosić Twojego motocykla to nie czytaj tego artykułu. 

Autor: Oscar Kubicki

Motocykliści dzielą się na wiele grup… My proponujemy dwie dodatkowe: potrafiących podnosić swój motocykl i tych co zaraz się tego nauczą. 

Istnieje wiele sposobów, ale wszystkie mają kilka wspólnych elementów:


1. Jeżeli motor leży na prawym boku, to rozłóż boczną stopkę by z rozpędu nie przewrócić się na drugą stronę

2. Wbij bieg by sprzęt się nie przesuwał bez konieczności trzymania hamulców

3. Skręć kierownicę do oporu w kierunku ziemi

4. Korzystaj z pomocy innych, po co się męczyć i ryzykować kontuzje przy podnoszeniu?

5. Proste plecy to podstawa

6. Pracuj przede wszystkim nogami nie rękoma.

Najczęściej uczonym i najbardziej znanym sposobem jest technika ‘’amerykańska’’ czyli unoszenie motocykla tyłem opierając się pośladkami o kanapę. Świetnie sprawdza się przy cruiserach z gmolami, turystykach z kuframi bocznymi i bokserach, ponieważ nie upadają na płasko.

W przypadku maszyn upadających jak na filmie powyżej, zdecydowanie lepiej spisuje się technika, której uczę wszystkich motocyklistów.
Jedną ręką pchamy podnóżek lub inny nisko zamontowany element, drugą ciągniemy manetkę znajdującą się bliżej ziemi, jeżeli możemy wpychamy kolano pod bak i prostując nogi unosimy motocykl. 

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl