Wyszydełkuj swoją własną Yamahę Niken w stylu Amigurumi

- Piotr Jędrzejak

Gdyby nie ostatni pomysł Yamahy, nie wiedzielibyśmy czym jest Amigurumi. Też nie wiecie?

Śpieszymy z wytłumaczeniem, cytując Wikipedię: „japońska sztuka szydełkowania wypychanych zabawek”. Krótko mówiąc, szydełkowanie w trójwymiarze. Cechą charakterystyczną jest fakt, że pracuje się pojedynczym szydełkiem, a zabawki najczęściej są zwierzakami lub innymi postaciami o cechach ludzkich, z nienaturalnie (ale zabawnie) sporymi głowami. Co to wszystko ma wspólnego z Yamahą?

Duży miś w stylu Amigurumi

Duży miś w stylu Amigurumi

Każda sztuka ewoluuje. Yamaha więc nawiązała współpracę ze specjalistami z Japońskiego Związku Amigurumi i tak powstała szydełkowana, wypchana zabawka trójwymiarowa w idealnych kształtach Yamahy Niken. Słabo?!

Yamaha Niken Amigurumi szydełkowanie wypchana zabawka (10)

Szydełkowany Niken składa się z 22 oddzielnych części, które następnie zostały ze sobą połączone. My nie mamy najmniejszego pojęcia o szydełkowaniu, ale wypchany Niken robi na nas ogromne wrażenie!

Yamaha Niken Amigurumi szydełkowanie wypchana zabawka (12)

Yamaha zachęca do poszerzenia swoich zainteresowań. Amigurumi nie jest drogim hobby, a satysfakcja może być ogromna. Na specjalnej stronie Yamahy, w dziale wskazówek znajdziecie wszystko czego potrzeba – schematy (w PDFach) szydełkowania poszczególnych części, instrukcję składania ich w jedność, czy wskazówki dotyczące typu stosowanej wełny. Co ważne, jest też poradnik dotyczący podstaw szydełkowania dla początkujących. Po wszystkim Yamaha zachęca do podzielenia się zdjęciami swojego Amigurumi, które trafią na oficjalny, instagramowy profil Rękodzieło Yamaha Motor.

Co będziecie robili w długie, zimowe wieczory? Jeżeli wyszydełkujecie jakiś motocykl, zdjęciem KONIECZNIE podzielcie się także z nami! 🙂

Yamaha Niken Amigurumi szydełkowanie wypchana zabawka (11)

Yamaha Niken Amigurumi szydełkowanie wypchana zabawka (8)

Yamaha Niken Amigurumi szydełkowanie wypchana zabawka (7)

Yamaha Niken Amigurumi szydełkowanie wypchana zabawka (6)

Yamaha Niken Amigurumi szydełkowanie wypchana zabawka (5)

Yamaha Niken Amigurumi szydełkowanie wypchana zabawka (4)

Yamaha Niken Amigurumi szydełkowanie wypchana zabawka (3)

Yamaha Niken Amigurumi szydełkowanie wypchana zabawka (2)

Yamaha Niken Amigurumi szydełkowanie wypchana zabawka (1)

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl