Odsłonięto pomnik Nickiego Haydena w Kentucky
Piotr Jędrzejak
11 czerwca 2018

Miasto rodzinne Nickiego ma teraz jego pomnik, a 6 czerwca (9/6) jest Dniem Nickiego Haydena.

Podczas specjalnej ceremonii w miniony piątek, zgodnie z zapowiedzią, Miasto Owensboro w Kentucky odsłoniło pomnik upamiętniający życie i dokonania legendy MotoGP, Nickiego Haydena. „Kentucky Kid” urodził się oraz dorastał w Owensboro, a teraz jego pomnik stoi na skwerze przed Owensboro Convention Center.

Ceremonia była częścią cyklicznego, letniego wydarzenia zwanego Friday After 5. Na odsłonięciu pojawili się fani Nickiego – zarówno lokalni, jak też nawet z Wielkiej Brytanii. Następny dzień, sobota 09.06 ogłoszona została przez burmistrza jako Dzień Nickiego Haydena. Data nie jest przypadkowa i swoim amerykańskim formacie 6/9 odnosi się do numeru startowego Mistrza MotoGP 2006.

Sam pomnik odzwierciedla moment z uroczystego okrążenia tuż po zwycięstwie Nickiego na torze Laguna Seca w 2006 roku.

„Jesteśmy dumni, że mogliśmy odsłonić pomnik Nickiego”powiedział burmistrz Tom Watson. „Nicky był nie tylko mistrzem motocyklowym klasy światowej, ale także człowiekiem klasy światowej, dlatego jesteśmy dumni, że mógł nazywać Owensboro swoim domem. Teraz wiemy, że jego dziedzictwo pozostanie na zawsze.”

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły