Honda wypuści drogową wersję RC213V
Piotr Jędrzejak
24 września 2012

Motocykl będzie czymś w rodzaju modelu RC30 z 1987 roku.

Trzy miesiące temu Honda postawiła na nogi cały świat MotoGP, zdradzając, że pracuje nad uproszczoną wersją swojej maszyny MotoGP. W skrócie, sprzęt ma być tańszy niż fabryczna RC213V i szybszy niż sprzęty CRT (z którymi ma konkurować). Teraz szef Hondy zdradza kolejną nowość – drogowa wersja RC213V jest już drodze!

Dokładnie tak, Honda ma zamiar dołożyć światła do swojej wyścigówki z MotoGP, trochę wyciszyć wydech i sprzedawać jako maszynę drogową!

CEO Hondy, Takanobu Ito:
„Honda rozwija nowy motocykl super sport, który cechował się będzie technologią zaczerpniętą z maszyn MotoGP. Ten motocykl ma zapewnić tą samą pasję i ekscytację, jaką wzbudził model RC30 (VFR750R), kiedy pojawił się w 1987 roku.”

Motocykl ten nie ma być zastępstwem dla CBR1000RR, a raczej ekskluzywnym smaczkiem na samym szczycie oferty. Produkcja motocykla będzie bardzo ograniczona, a cena sięgnie poziomów niezbadanych przez 95% społeczeństwa. Ale czy powstanie Ducati Desmosedici RR było złym ruchem? Mimo ogromnej ceny, Włosi musieli zwiększyć zaplanowaną produkcję ze względu na ogromne zainteresowanie.

Dodaj światła, lusterka, kierunkowskazy i w drogę!

Technologie, o których wspomniał Takanobu Ito, to być może niesamowita skrzynia biegów, dzięki której Hondy królowały w MotoGP, kontrola trakcji oraz startu z najwyższej półki, wysokiej jakości zawieszenie, kosmiczne materiały i tworzywa, a na pewno silnik V4 o pojemności 1000 ccm.

Pytanie tylko jak bardzo wyścigowy będzie ten drogowy motocykl. Będzie to uproszczona wersja wspomnianej maszyny CRT, która jest uproszczoną RC213V, czy wręcz przeciwnie – RC213V z zamontowanymi światłami? Być może czegoś więcej dowiemy się na targach Intermot lub Eicma. Jedno jest jednak pewne, to będzie bardzo specjalny motocykl.

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły