Zdany kurs nie uchroni przed prawem jazdy kat. A2! Ustawa znowelizowana!
Marcin Kukawka
4 stycznia 2013

W Sejmie RP trwają ciągle ostatnie prace nad Ustawą o kierujących, której część przepisów wejdzie w życie 19 stycznia 2013 roku!

Pozostałe (głównie te związane z poprawą bezpieczeństwa na drogach) zostały po raz kolejny skutecznie przesunięte do roku 2016 – jak tłumaczy rząd z powodu niedostosowania systemu CEPiK do stawianych mu wymogów. Dla wszystkich przyszłych motocyklistów ważną poprawkę do ustawy przegłosował w ostatnich dniach Sejm. Nowela wprowadza zapisy, że osoby które nie  ukończyły 24 roku życia, a mające ukończony kurs kat. A będą mogły na podstawie posiadanego zaświadczenie ubiegać się o prawo jazdy kat. A2. Dotyczy to oczywiście wszystkich, którzy nie zdążą zdać egzaminu praktycznego kat. A do 19 stycznia 2013 roku.

Krótko mówiąc ostatnia nowelizacja zmienia radość w smutek. Do momentu wprowadzenia jej w życie, przyszli motocykliści żyli nadzieją, że rzutem na taśmę, dosłownie w ostatniej chwili, resztką sił uda im się wywinąć ze szponów A2. Niestety, Sejm znalazł rozwiązanie i kategorii A2 ominąć się nie uda…

Marcin Kukawka
Redaktor naczelny

Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły