Rekord i zwycięstwo w jednym weekendzie: Poznań opanowany przez braci Pawelec

- MotoRmania

16-letni Milan Pawelec debiutując za sterami nowego BMW M 1000 RR ustanowił nowy, motocyklowy rekord okrążenia toru w Poznaniu. Jego starszy brat, 18-letni Oleg wygrał z kolei oba wyścigi klasy Superstock 1000, zbliżając się na wyciągnięcie ręki do tytułu mistrza Polski.
 
Bracia Pawelec napisali w miniony weekend historię. Lider mistrzostw Europy klasy Superstock 1000, Milan po raz pierwszy wsiadł w Poznaniu na nowy model BMW M 1000 RR na oponach Pirelli, startując gościnnie w szóstej i przedostatniej rundzie BMW M Cup. 
 
Już w sobotę zawodnik zespołu BMW Sikora M Motorsport o blisko sekundę poprawił podczas kwalifikacji rekord toru. Dzień później podniósł poprzeczkę jeszcze wyżej, w niedzielnym wyścigu uzyskując niesamowity czas 1:31.226.


„To był świetny debiut na nowym motocyklu – mówi Milan Pawelec. – BMW M 1000 RR już w seryjnej specyfikacji, jaką dysponuję, ma ogromny potencjał, co pokazały nasze czasy okrążeń i nowy rekord toru. Jednocześnie czuję, że mogę jeszcze mocno przyspieszyć, gdy jeszcze bardziej dostosujemy ustawienia do mojego stylu jazdy. W Poznaniu skupialiśmy się jednak przede wszystkim na zapoznaniu się z nowym motocyklem, którym już niedługo wystartuję w kolejnej rundzie mistrzostw Europy. Bardzo dziękuję za tę szansę mojemu zespołowi”. 
 


Świetny weekend w Poznaniu ma za sobą także starszy z braci, Oleg Pawelec, który za sterami BMW S 1000 RR ponownie zdominował oba wyścigi klasy Superstock 1000. 18-latek prowadzi w klasyfikacji generalnej mistrzostw Polski z kompletem ośmiu zwycięstw i przewagą nad drugim zawodnikiem wynoszącą 60 punktów na już tylko 75 oczek możliwych do zdobycia podczas ostatniej rundy WMMP. 
 
Dwukrotnie na drugim stopniu podium w Poznaniu stawał czterokrotny mistrz Polski klasy Superbike i lider zespołu, Ireneusz Sikora, który awansował dzięki temu na prowadzenie w klasyfikacji generalnej. 
 
W przedostatniej rundzie pucharu BMW M Cup w klasie Cup dwukrotnie triumfował lider tabeli, Sylwester Byczkowski. W kategorii Pro zwycięstwami podzielili się Marcin Biernacki i Piotr Prendota, podczas gdy lider tabeli, Paweł Sobczyk, tylko raz stanął na podium. 


 
„To był dla naszego zespołu wymarzony weekend – mówi Ireneusz Sikora. – Milan ponownie pokazał swój ogromny talent, wsiadając na nowe BMW M 1000 RR i już po kilku sesjach poprawiając oficjalny rekord toru aż o sekundę. Oleg wygrał dwa kolejne wyścigi, zbliżając się na wyciągnięcie ręki do tytułu w klasie Superstock 1000, a ja dzięki dwóm finiszom na podium awansowałem na prowadzenie w klasie Superbike, w której podczas ostatniej rundy w czeskim Brnie wszystko jeszcze może się wydarzyć. To był także ekscytujący weekend w pucharze BMW M Cup, którego siódma i ostatnia runda odbędzie się już za trzy tygodnie razem z mistrzostwami Europy na słowackim Slovakiaringu”

Więcej informacji o pucharze BMW M Cup oraz zespole BMW Sikora M Motosport na oficjalnej stronie www.bmw-mcup.pl oraz na oficjalnym profilu www.facebook.com/bmwmcup .

Informacja prasowa

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl