Milan Pawelec blisko triumfu w Alpe Adria

- MotoRmania

16-letni Milan Pawelec spektakularnie zadebiutował w Pucharze Europy Alpe Adria Superstock 1000. Na nowym dla siebie torze Slovakiaring podopieczny ekipy BMW Sikora M Motorsport zdominował kwalifikacje, a następnie walczył o zwycięstwo w obu wyścigach, w niedzielę rozmijając się z wygraną o zaledwie cztery setne sekundy.

Młody zawodnik z Nowego Tomyśla to jedna z największych nadziei polskich wyścigów motocyklowych. Dwa tygodnie temu 16-latek zadebiutował za sterami BMW S1000RR, startując gościnnie w pierwszej rundzie pucharu BMW M Cup i niemal poprawiając oficjalny rekord toru w Poznaniu.

W miniony weekend podopieczny ekipy BMW Sikora M Motorsport zadebiutował z kolei w Pucharze Europy Alpe Adria Superstock 1000 jako najmłodszy zawodnik w stawce osiemnastu motocyklistów z dziesięciu europejskich państw. Na całkowicie nowym dla siebie torze Slovakiaring Polak był bezkonkurencyjny w kwalifikacjach, drugiego zawodnika dystansując o 0,6 a trzeciego aż o 2,6 sekundy.W obu wyścigach Pawelec stoczył następnie wyjątkowo widowiskowe i zacięte pojedynki z o dziesięć lat starszym i dużo bardziej doświadczonym Francuzem Enzo Boulomem. W sobotę Polak wysunął się na prowadzenie na ostatnim okrążeniu, ale tuż przed metą zatrzymał go drobny problem techniczny. W niedzielę rywale wpadli na linię mety ramię w ramię, a o losach zwycięstwa zadecydowały zaledwie cztery setne sekundy. 

Solidny weekend na Słowacji ma za sobą także czterokrotny mistrz Polski klasy Superbike, Ireneusz Sikora, który z sterami BMW S1000RR z numerem 11 oba wyścigi Superbike’ów kończył na wysokim, piątym miejscu. 


Druga runda Pucharu Europy Alpe Adria odbędzie się w połowie czerwca na węgierskim Pannoniaringu, gdzie na ten sam weekend zaplanowano także drugą rundę organizowanego przez dilera BMW Motorrad Sikora Pucharu BMW M Cup. 

„Slovakiaring to dla mnie całkowicie nowy obiekt, do tego o zupełnie innej charakterystyce niż tor Poznań, dlatego nie do końca wiedziałem, czego się spodziewać – mówi Milan Pawelec. – Pod względem tempa nie mogłem jednak wymarzyć sobie lepszego debiutu w Alpe Adria. Byłem najszybszy w kwalifikacjach, a w obu wyścigach walczyłem o zwycięstwo z dużo bardziej doświadczonym rywalem, odskakując reszcie stawki na ponad dwadzieścia sekund. Dwukrotnie do wygranej zabrakło niewiele, dlatego mimo drugiego miejsca w niedzielę sportowo czuję lekki niedosyt. To jednak dla mnie tylko dodatkowa motywacja przed kolejnymi wyścigami. Dziękuję całej ekipie za świetną pracę i kolejny wspólny weekend”. 


„Po bardzo udanej inauguracji pucharu BMW M Cup w Poznaniu, w ten weekend świetnie rozpoczęliśmy jako zespół sezon wyścigów Alpe Adria – dodaje zawodnik i szef ekipy, Ireneusz Sikora. – Milan ponownie, mimo młodego wieku, pokazał klasę i sportowe zacięcie, na całkowicie nowym dla siebie torze od pierwszych okrążeń prezentując rekordowe tempo. To pokazuje nie tylko jego wielki talent, ale i ogromny potencjał naszych motocykli. Niedzielne podium to cenna nagroda dla całej ekipy za ciężką pracę w ostatnich miesiącach, choć ewidentnie widać, że Milan dopiero się rozkręca. Ja także przejechałem dwa solidne wyścigi w klasie Superbike. Cały czas dopracowujemy jeszcze starty i drobne detale, ale mamy potencjał, aby podkręcić tempo jeszcze bardziej. Walka o podium nie będzie łatwa, bo stawka Alpe Adria jest w tym roku bardzo szybka, ale damy z siebie wszystko”. 

Więcej informacji o pucharze BMW M Cup oraz zespole BMW Sikora M Motosport na oficjalnej stronie www.bmw-mcup.pl oraz na oficjalnym profilu www.facebook.com/bmwmcup .

Informacja prasowa

To może Cię zainteresuje

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl