Jerez: 3 wyścigowe weekendy pod rząd! 2 x MotoGP + 1 x WSBK.

- MotoRmania

W piątek rano odbyło się spotkanie telekonferencyjne między Juanem Antonio Marinem, wiceprezesem rządu andaluzyjskiego, Mamenem Sánchezem Díazem, burmistrzem Jerez de la Frontera, i Carmelo Ezpeletą, dyrektorem generalnym Dorna Sports. Po spotkaniu trzy strony zgodziły się zaproponować rządowi Hiszpanii, aby runda hiszpańska MOTUL FIM Superbike World Championship 2020 w Jerez odbyła się w terminie 31 lipca – 2 sierpnia.
Po otrzymaniu zezwolenia rządu hiszpańskiego runda hiszpańska otrzyma właśnie tą nową datę. Byłby to 3 wyścigowy weekend w Jerez pod rząd. Pierwsze dwa będą zajęte przez zawodników MotoGP.
Niestety, po przeanalizowaniu i ocenie wielu scenariuszy oraz ze względu na przedłużenie zakazu dużych zgromadzeń przez rząd niemiecki, runda niemiecka WSBK została ostatecznie odwołana.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl