Akademia Motormanii: Wyjście z zakrętu cz. 2 – ćwiczenia rozwijające umiejętności na torze i drodze.
MotoRmania
28 marca 2020

Zapraszamy na drugi film z naszą propozycją jak pracować nad aspektami sportowej jazdy – a dokładnie nad wyjściem z zakrętu.

Co macie zrobić, aby poprawiać sportowe umiejętności prowadzenia motocykla? Wykonywać urozmaicone ćwiczenia – wystarczy pitbike. Świetnie się nada każdy off roadowy motocykl – ale opony powinny być drogowe ( chcemy mniejszą przyczepność).  Jeżeli nie macie dostępu do off roadowego motocykla to teraz chyba wszędzie można wypożyczyć pita, a najlepiej kupić na spółę z kolegą – wydacie poniżej 3000zł na osobę, będziecie się wzajemnie filmować, mobilizować, dopingować,  a efekty będą bezcenne. Każdego pita bez jakikolwiek modyfikacji możecie zabrać na flat track ( czyli dowolne miejsce o równym gruncie – niewielkiej przyczpności). Normalne drogowe opony, czy slicki się świetnie nadają – nie musicie nic robić. Lejemy paliwo i do dzieła.

Dzisiaj pokazujemy wam jak pracować nad szybkim podniesieniem motocykla do góry i kontrolą uślizgu. Uślizg kontrolujemy poprzez użycie ciała do natychmiastowego „wypionowania” maszyny wraz z dodaniem gazu. Zobaczcie jak powinniście wtedy wyglądać – to zdjęcia zawodnika MotoGP, Frnakiego Morbidelli na ranchu Rossiego.

Tą pozycję uzyskacie jeżeli wykorzystując tułów przerzucicie go na wewnętrzną, jednocześnie piwotując maszynę do pionu tak szybko jak się da – poniżej podobne zdjęcie w wykonaniu Pejsera, tyle że na nieco wcześniejszym etapie, gdzie jest mniejsza kontra i ciało dopiero wędruje mocno do wewnętrznej. Filmujcie swój trening i porównujcie swoją sylwetkę do najlepszych – nie wzorujcie się na panu Kaziu, Tadku, albo Mańku bo powiedział wam, że jest sekretnym kierowcą testowym Hondy i kiedyś się ścigał. W internecie macie mnóstwo przykładów jazdy najlepszych zawodników świata i  porównujcie swoje sylwetki do nich.

 

Tą reakcję ćwiczymy po to, aby na asfalcie błyskawicznie podnosić motocykl na przyspieszaniu  i mieć ciało ułożone tak, abyśmy mogli kontrolować slajd bez zamykania rolgazu ( co najczęściej jest drogą do highside’u). Dokładnie tak jak to demonstruje na tym zdjęciu Valentino Rossi.

 

 

Zapraszamy do przeanalizowania proponowanego materiału treningowego. Wkrótce będziecie znowu mogli działać, a my wam podrzucimy kolejne materiały- oczywiście zapraszamy do przyjazdu na treningowy tydzień do Moto Angeles  :):).  W przyszłości :):)

 

 

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły