Wstępny kalendarz World Superbike na sezon 2014
Mick
29 listopada 2013

Organizatorzy mistrzostw świata opublikowali dzisiaj wstępną wersję kalendarza World Superbike na sezon 2014. Co nas czeka?

Zawodnicy kategorii Superbike wystartują w czternastu rundach. Podczas trzynastu z nich towarzyszyć im będzie mniejsza klasa Supersport (wyjątkiem jest amerykańska Laguna Seca), a podczas siedmiu europejskich, także motocykliści Superstock 1000.

Sezon rozpocznie się tradycyjnie, już pod koniec lutego, na wyspie Filipa w Australii. Następnie, po ponad miesięcznej przerwie, czekają nas europejskie rundy na doskonale znanym kibicom torach: Motorland Aragon, Assen, Imola i Donington Park. Szósty wyścigowy weekend, zaplanowany na początek czerwca, to jednak spore zaskoczenie. Mistrzostwa świata motocykli produkcyjnych zadebiutują bowiem na doskonale znanym kibicom MotoGP torze Sepang w Malezji.

Z kalendarza znikają Monza, Nuburgring i Istambul Park. Ich miejsce zajmą Misano i jako dwie ostatnie rundy sezonu, Phakisa Freeway w RPA (tor, na którym w 2004 roku Valentino Rossi historycznie wygrał w MotoGP swój pierwszy wyścig w barwach Yamahy) oraz wciąż niepotwierdzony obiekt poza Europą, na którym sezon zakończy się drugiego listopada. Czy będzie to widowiskowa trasa w Turcji, czy kolejna niespodzianka? Czas pokaże.

Przeprowadzenie wyścigów w Malezji, Kalifornii i RPA oficjalnie wciąż stoi jeszcze pod znakiem zapytania i jest uzależnione od ustaleń kontraktowych. Polscy kibice chyba po cichu na to liczą, bowiem w kalendarzu nie ma już ani rundy w Czechach, ani w Niemczech. Ostateczny harmonogram może się jeszcze zmienić, ale szanse na wyścig po sąsiedzku są marne. Póki co, opublikowany dzisiaj kalendarz wygląda następująco:

23 Lutego Australia Phillip Island

13 Kwietnia Hiszpania Motorland Aragon

27 Kwietnia Holandia Assen

11 Maja Włochy Imola

25 Maja Wielka Brytania Donington Park

8 Czerwca Malezja Sepang

22 Czerwca Włochy Misano

6 Lipca Portugalia Portimao

13 Lipca USA Laguna Seca

7 Września Hiszpania Jerez

21 Września Rosja Moskwa

5 Października Francja Magny Cours

19 Października RPA Phakisa Freeway

2 Listopada Poza Europą ?

Mick
Redaktor naczelny

Redaktor działu sportowego. Kompendium wiedzy o wyścigach motocyklowych. Nie ma sezonu, nie ma klasy i nie ma zawodników, o których Mick chociażby nie słyszał. Odkryje kulisy zarówno WMMP, jak i zakamarki klasy MotoGP. Masz sprawę ? Skontaktuj się. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły