World Supersport – Trudny weekend dla Bogdanki w San Marino
MotoRmania
10 czerwca 2012

Reprezentujący lubelski zespół Bogdanka PTR Honda, Brytyjczyk Sam Lowes jechał po podium w wyścigu szóstej rundy motocyklowych MŚ na torze Misano w San Marino, kiedy wywrotka na półmetku dystansu pozbawiła go cennych punktów.

Lowes, który w sobotę wywalczył czwarte w tym sezonie pole position, po upadku podniósł jednak motocykl i pokazał determinację, mimo uszkodzeń maszyny dojeżdżając do mety na osiemnastej pozycji. Na półmetku sezonu Sam jest obecnie trzeci w klasyfikacji generalnej.

Debiutujący w tym roku w MŚ, Mathew Scholtz walczył o miejsce w punktowanej piętnastce, kiedy został uderzony w przednie koło swojego motocykla przez jednego z rywali i upadł na piątym okrążeniu, na szczęście bez żadnych konsekwencji.

Niestety, podobny los spotkał debiutującego w ten weekend w MŚ Marka Szkopka, zastępującego na torze Misano swojego brata, Pawła, wciąż leczącego kontuzję prawej nogi. 26-latek utrzymywał solidne tempo i celował w finisz w pierwszej dwudziestce, kiedy na trzynastym w dwudziestu dwóch okrążeń zaliczył uślizg przedniego koła.

Niedzielny wyścig wygrał lider klasyfikacji generalnej, Turek Kenan Sofuoglu. Zawodników MŚ World Supersport czeka teraz trzytygodniowa przerwa przed siódmą rundą sezonu na torze Motorland Aragon w Hiszpanii. Więcej o zespole Bogdanka PTR Honda pod adresem www.bogdankaracing.com i na portalach społecznościowych Facebook: profile Bogdanka PTR Honda i Bogdanka Racing oraz Twitter (BogdankaPTR).

Sam Lowes:

„Dobrze wystartowałem, ale miałem problemy ze sprzęgłem, co nie było łatwą sytuacją. Po pięciu okrążeniach złapałem dobry rytm i zacząłem przebijać się na wyższe pozycje i awansowałem na trzecie miejsce. Upadek uszkodził jeden z czujników, dlatego musiałem całkowicie wyłączyć elektronikę. Także podnóżek i dźwignia hamulca były uszkodzone, więc jazda nie była łatwa, ale wróciłem na tor i dojechałem do mety.”

Mathew Scholtz:

„Czułem się dobrze na motocyklu i walczyłem o punktowaną pozycję, kiedy jeden z zawodników wyjechał poza optymalną linię i wracając na prawidłowy tor jazdy, uderzył tylnym kołem swojego motocykla w przednie koło mojej Bogdanka PTR Hondy. Nie mogłem nic już zrobić. Liczyliśmy na inne zakończenie weekendu ale przed nami tor Aragon, który znam i lubię, więc liczę na dobry wynik.”

Marek Szkopek:

„Byłem mocno zmotywowany, aby dobrze wypaść w debiucie w mistrzostwach świata. Po starcie miałem dobre tempo i goniłem kolejnych zawodników. Myślę, że mógłbym zrealizować nasz plan i dojechać do mety w pierwszej dwudziestce, ale niestety, zaliczyłem uślizg przedniego koła. Dziękuję zespołowi, ponieważ start w World Supersport był dla mnie wyjątkowym doświadczeniem.”

Igor Piasecki, Dyrektor Bogdanka Racing:

„To był najgorszy wyścig z możliwych, ponieważ cała trójka naszych zawodników się wywróciła. Wracamy z San Marino bez punktów i nie jesteśmy z tego powodu zadowoleni – nie ma co udawać, że jest inaczej, ale takie są wyścigi. Podczas kolejnego wyścigu w Hiszpanii może być tylko lepiej, tym bardziej, że wciąż mamy w pamięci zwycięstwo Sama z przedostatniej rundy w Wielkiej Brytanii.”

Wyniki wyścigu:

1. Kenan Sofuoglu (Kawasaki DeltaFin Lorenzini) Kawasaki ZX-6R

2. Jules Cluzel (PTR Honda) Honda CBR600RR

3. Alex Baldolini (Power Team by Suriano) Triumph Daytona 675

4. Roberto Tamburini (Team Lorini) Honda CBR600RR

5. Broc Parkes (Ten Kate Racing Products) Honda CBR600RR

6. Sheridan Morais (Kawasaki DeltaFin Lorenzini) Kawasaki ZX-6R

7. Jed Metcher (Rivamoto Junior Team) Yamaha YZF R6

8. Fabien Foret (Kawasaki Intermoto Step) Kawasaki ZX-6R

9. Vittorio Iannuzzo (Power Team by Suriano) Triumph Daytona 675

10. Andrea Antonelli (Bike Service R.T.) Yamaha YZF R6

18. Sam Lowes (Bogdanka PTR Honda) Honda CBR600RR

Nie ukończyli:

RT. Marek Szkopek (Bogdanka Honda PTR) Honda CBR600RR

RT. Mathew Scholtz (Bogdanka PTR Honda) Honda CBR600RR

Klasyfikacja generalna:

1. Kenan Sofuoglu 106

2. Jules Cluzel 84

3. Sam Lowes 76

4. Fabien Foret 63

5. Alex Baldolini 54

6. Broc Parkes 53

7. Roberto Tamburini 38

8. Sheridan Morais 37

9. Ronan Quarmby 34

10. Vittorio Iannuzzo 32

Mathew Scholtz 2

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły