World Superbike – Sykes wygrywa na Donington Park

- Mick

Tom Sykes wygrał oba niedzielne wyścigi szóstej rundy World Sueprbike na brytyjskim torze Donington Park, ale jego kolega z ekipy Kawasaki, Irlandczyk Jonathan Rea, i tak powiększył prowadzenie w tabeli.

Sykes, który przed własnymi kibicami wygrywał także przez dwa ostatnie lata, całkowicie dominował i w ten weekend, najpierw sięgając po pole position, a następnie wygrywając oba wyścigi. W efekcie były mistrz świata zbliżył się na zaledwie jeden punkt do wciąż drugiego w tabeli Leona Haslama, który – obolały po niedawnej kontuzji żeber – oba wyścigi kończył na czwartej pozycji.

Zawodnik Aprilii do lidera tabeli traci już jednak aż 101 punktów. Jonathan Rea oba wyścigi kończył bowiem na drugiej pozycji i umocnił się na czele generalki, choć po drodze zaliczył bardzo groźnie wyglądający uślizg tylnego koła. Rea w obu wyścigach utrzymał za sobą Chaza Daviesa na Ducati, który sięgnął po dwa kolejne podia i umocnił na czwartym miejscu w tabeli.

Wyścig kategorii Supersport wygrał trzykrotny mistrz świata i lider tabeli, startujący Kawasaki Turek Kenan Sofuoglu, który wyprzedził Francuza Julesa Cluzela i startującego z dziką kartą, 19-letniego Kyle’a Ryde’a. W pucharze Superstock 1000 triumfował lider generalki Lorenzo Savadori (Aprilia), który po trzecie zwycięstwo z rzędu sięgnął przed Roberto Tamburinim (BMW) i Raffaele De Rosą (Ducati).

Siódma z trzynastu rund World Superbike odbędzie się za dwa tygodnie na portugalskim torze Portimao.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl