World Superbike – Sykes wygrywa na Donington Park
Mick
25 maja 2015

Tom Sykes wygrał oba niedzielne wyścigi szóstej rundy World Sueprbike na brytyjskim torze Donington Park, ale jego kolega z ekipy Kawasaki, Irlandczyk Jonathan Rea, i tak powiększył prowadzenie w tabeli.

Sykes, który przed własnymi kibicami wygrywał także przez dwa ostatnie lata, całkowicie dominował i w ten weekend, najpierw sięgając po pole position, a następnie wygrywając oba wyścigi. W efekcie były mistrz świata zbliżył się na zaledwie jeden punkt do wciąż drugiego w tabeli Leona Haslama, który – obolały po niedawnej kontuzji żeber – oba wyścigi kończył na czwartej pozycji.

Zawodnik Aprilii do lidera tabeli traci już jednak aż 101 punktów. Jonathan Rea oba wyścigi kończył bowiem na drugiej pozycji i umocnił się na czele generalki, choć po drodze zaliczył bardzo groźnie wyglądający uślizg tylnego koła. Rea w obu wyścigach utrzymał za sobą Chaza Daviesa na Ducati, który sięgnął po dwa kolejne podia i umocnił na czwartym miejscu w tabeli.

Wyścig kategorii Supersport wygrał trzykrotny mistrz świata i lider tabeli, startujący Kawasaki Turek Kenan Sofuoglu, który wyprzedził Francuza Julesa Cluzela i startującego z dziką kartą, 19-letniego Kyle’a Ryde’a. W pucharze Superstock 1000 triumfował lider generalki Lorenzo Savadori (Aprilia), który po trzecie zwycięstwo z rzędu sięgnął przed Roberto Tamburinim (BMW) i Raffaele De Rosą (Ducati).

Siódma z trzynastu rund World Superbike odbędzie się za dwa tygodnie na portugalskim torze Portimao.

Mick
Redaktor naczelny

Redaktor działu sportowego. Kompendium wiedzy o wyścigach motocyklowych. Nie ma sezonu, nie ma klasy i nie ma zawodników, o których Mick chociażby nie słyszał. Odkryje kulisy zarówno WMMP, jak i zakamarki klasy MotoGP. Masz sprawę ? Skontaktuj się. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły