Sykes i Hayden wygrywają w Malezji

- Mick

Tom Sykes wygrał suchy sobotni, a Nicky Hayden mokry niedzielny wyścig szóstej rundy World Superbike na torze Sepang w Malezji. Liderem tabeli nadal pozostaje jednak Jonathan Rea. Paweł Szkopek dwukrotnie ocierał się z kolei o punkty.

Były mistrz świata w sobotę był poza zasięgiem, najpierw sięgając po Superpole, a następnie prowadząc niemal od startu do mety i finiszując pięć sekund przed zespołowym kolegą z fabrycznej ekipy Kawasaki, Jonathanem Rea. Podium pierwszego wyścigu uzupełnił wicelider generalki Chaz Davies na Ducati, z kolei czwartym miejscem zaimponował Alex Lowes na Yamasze. Tuż za nim finiszował Davide Giugliano, a następnie duet Hondy, Michael van der Mark i Nicky Hayden. Kolejną niespodzianką było dziewiąte miejsce startującego w zastępstwie i debiutującego w World Superbike Anthony’ego Westa. Niestety, do mety, po wywrotce w połowie wyścigu, nie dojechał Paweł Szkopek.

W niedzielę warunki zmieniły się o 180 stopni, a na mokrym torze tempo narzucał Hayden, który sięgnął po swoje pierwsze zwycięstwo w World Superbike. Za jego plecami zaskakujące tempo narzucił Giugliano, który na finiszu rozprawił się z Reą i Daviesem, podczas gdy piąty był specjalista od takich warunków, West. Paweł Szkopek jechał po piętnaste miejsce, ale przewrócił się w ostatnim zakręcie i finiszował na osiemnastej lokacie. Więcej o starcie Pawła w Malezji przeczytajcie tutaj.

Niespodzianek nie brakowało także w klasie Supersport, w której po zwycięstwo sięgnął Włoch Ayrton Badovini, wyprzedzając faworyta lokalnej publiczności, Fahmiego Khairuddina i Gino Rea. Lider tabeli i obrońca tytułu, Turek Kenan Sofuoglu, finiszował na szóstym miejscu.

Na półmetku sezonu w tabeli Superbike’ów nadal prowadzi Rea, który wyprzedza Daviesa o 42 punkty. Siódma runda World Superbike za dwa tygodnie na torze Donington Park w Wielkiej Brytanii.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl