Sykes bezkonkurencyjny w WorldSBK na Donington Park
Mick
29 maja 2016

Tom Sykes wygrał oba wyścigi siódmej rundy motocyklowych mistrzostw świata World Superbike na brytyjskim torze Donington Park.

Były mistrz świata w sobotę rano pewnie sięgnął po pierwsze pole startowe podczas sesji Superpole, ale w pierwszym wyścigu plany niemal pokrzyżował mu Chaz Davies. To właśnie Walijczyk na Ducati początkowo jechał na prowadzeniu, jednak szansy na walkę o zwycięstwo tym razem pozbawiła go wywrotka. Błąd popełnił także obrońca tytułu Jonathan Rea, który wyjechał poza tor i musiał zadowolić się trzecią pozycją, podczas gdy drugim miejscem zaimponował Davide Giugliano na kolejnym Ducati. Czwartą pozycją zaskoczył startujący przed własną publicznością Leon Camier na MV Aguście, podczas gdy zwycięzca z Malezji, Amerykanin Nicky Hayden, był piąty. Do mety nie dojechał lider amerykańskich Superbike’ów, młody Cameron Beaubier, który w Wielkiej Brytanii zastępował w zespole Yamahy kontuzjowanego Sylvaina Guintoliego.

W niedzielę Sykes kontrolował już sytuację od startu do mety, wyprzedzając Rea o dwie, a Daviesa o cztery sekundy. Na kolejnych pozycjach finiszowali Lorenzo Savadori na Aprilii, Camier i Hayden. Giugliano tym razem był siódmy, a Beaubier dziesiąty. Dzięki podwójnej wygranej Sykes awansował na drugie miejsce w tabeli, ale do prowadzącego Rea traci 56 oczek, a Daviesa wyprzedza o zaledwie sześć. O tym, jak w Wielkiej Brytanii poradził sobie jedyny Polak w stawce, Paweł Szkopek, przeczytacie tutaj. W klasie Supersport na podium zameldowali się; Kenan Sofuoglu, PJ Jacobsen i Randy Krummenacher. Kolejna runda WorldSBK już za dwa tygodnie na włoskim torze Misano.

Zobaczcie decydujące manewry z obu wyścigów:

Mick
Redaktor naczelny

Redaktor działu sportowego. Kompendium wiedzy o wyścigach motocyklowych. Nie ma sezonu, nie ma klasy i nie ma zawodników, o których Mick chociażby nie słyszał. Odkryje kulisy zarówno WMMP, jak i zakamarki klasy MotoGP. Masz sprawę ? Skontaktuj się. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły