Rea, Carrasco i Reiterberger mistrzami po rundzie WorldSBK na Magny-Cours
Mick
30 września 2018

Jonathan Rea już w sobotę przypieczętował rekordowy, czwarty z rzędu tytuł motocyklowego mistrza świata serii World Superbike. W niedzielę pierwszą w historii motocyklową mistrzynią świata, w klasie World Supersport 300 została Hiszpanka Ana Carrasco, z kolei mistrzostwo Europy Superstock 1000 wywalczył Niemiec Markus Reiterberger.

31-letni Rea zdominował ostatnią europejską rundę sezonu, na torze Magny-Cours wygrywając oba wyścigi i już w sobotę sięgając po czwarty z rzędu tytuł. Irlandczyk nie miał w tym roku łatwego zadania, szczególnie w ostatnich tygodniach. Najpierw zespołowy kolega Tom Sykes zarzucił mu publicznie tworzenie napiętej atmosfery w garażu Kawasaki, a ostatnio szef serii WorldSBK i były zawodnik Gregorio Lavilla zarzucał brak charyzmy. Rea zrobił jednak swoje, zostając pierwszym, który po tytuł mistrzowski w World Superbike sięgnął cztery razy z rzędu.

Nie tylko on napisał jednak w Magny-Cours historię. W niedzielę tytuł w kategorii World Supersport 300 wywalczyła 21-letnia Ana Carrasco, zostając pierwszą kobietą w historii, która sięgnęła po motocyklowe mistrzostwo świata. Pechowo, bo wywrotką nie z własnej winy, swój debiutancki sezon w MS zaliczył jedyny Polak w stawce, Daniel Blin. 

Poranek należał z kolei do Niemca Markusa Reiterbergera, który trzecim miejscem w ostatnim wyścigu w historii klasy Superstock 1000 przy WorldSBK przypieczętował tytuł mistrza Europy. Kilka godzin później wyścig Supersportów wygrał Francuz Jules Cluzel.

Dwie ostatnie rundy World Superbike odbędą się poza Europą. Za dwa tygodnie seria zawita na nowy tor w Argentynie, a pod koniec miesiąca zakończy sezon w Katarze.

Zdjęcia: WorldSBK.com

Mick
Redaktor naczelny

Redaktor działu sportowego. Kompendium wiedzy o wyścigach motocyklowych. Nie ma sezonu, nie ma klasy i nie ma zawodników, o których Mick chociażby nie słyszał. Odkryje kulisy zarówno WMMP, jak i zakamarki klasy MotoGP. Masz sprawę ? Skontaktuj się. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły