Przetasowania w World Superbike

- Mick

Mimo wakacyjnej przerwy w World Superbike sporo się dzieje. Kawasaki potwierdziło niedawno rozstanie z Tomem Sykesem. Dokąd trafi Brytyjczyk? Na pewno nie do oficjalnego zespołu Yamahy, który właśnie poinformował o przedłużeniu kontraktów z Alexem Lowesem i Michaelem van der Markiem.

Pomiędzy Sykesem i aktualnym mistrzem świata Jonathanem Rea iskrzyło już od jakiegoś czasu, ale czarę goryczy przelało zderzenie w czeskim Brnie, po którym były mistrz w jednym z wywiadów telewizyjnych otwarcie opowiadał o negatywnej atmosferze panującej w teamie „zielonych”. Po tych słowach było już jasne, że nie zostanie w ekipie na kolejny sezon. Kto go zastąpi? Za kulisami mówi się o powrocie do WorldSBK Leona Haslama, który ściga się na Kawasaki w BSB, a pod koniec lipca wystartuje razem z Rea na ZX-10R w Suzuka 8 Hours.

Wcześniej sugerowano, że Sykes mógłby się zamienić miejscami z jednym z obecnych zawodników Yamahy, ale ta potwierdziła przed kilkoma dniami przedłużenie umów z Lowesem i van der Markiem. Wolne miejsce może jednak pojawić się w Red Bull Hondzie, chociaż angielskie źródła donoszą o możliwej przesiadce Sykesa na Aprilię. Sezon wakacyjny w WorldSBK nagle zrobił się bardzo ciekawy. W jakich barwach chcielibyście zobaczyć Toma za rok?

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl