Pazera Racing prezentuje barwy i zapowiada starty w mistrzostwach świata

- MotoRmania

Zespół Pazera Racing zaprezentował swoje motocykle Yamaha na sezon 2017 podczas Wrocław Motorcycle Show, zapowiadając jednocześnie plany startów w mistrzostwach świata World Superbike.

informacja prasowa

Doskonale znana kibicom ekipa pokazała we Wrocławiu dwie nowe Yamahy YZF-R1 w przykuwającym wzrok, charakterystycznym malowaniu Pazera Racing. Jednego z dwóch motocykli w specyfikacji Superbike, dysponujących mocą 235 KM i przygotowanych przez Moonshine Motors, dosiądzie dziesięciokrotny mistrz Polski, Paweł Szkopek.

Pazera Racing na rok 2017 (7)

Najbardziej utytułowany i doświadczony polski zawodnik zapowiedział podczas wrocławskiej prezentacji, że w sezonie 2017 chce nie tylko walczyć w barwach Pazera Racing o kolejny tytuł w mistrzostwach Polski klasy Superbike, ale także ponownie wystartować w mistrzostwach świata.

„Nasze motocykle wyglądają zjawiskowo jednak wrażenie robi nie tylko ich wygląd, ale także przygotowanie Paweł Szkopek - Pazera Racing na rok 2017– mówi Paweł Szkopek. – Jestem przekonany, że moja nowa R1-ka oraz cała ekipa Pazera Racing pomogą mi w tym sezonie walczyć o kolejny tytuł mistrza Polski, ale na tym nie kończą się nasze aspiracje. Chcemy wspólnie wystartować z tzw. „dzikimi kartami” w przynajmniej dwóch lub trzech rundach mistrzostw świata World Superbike, w których rok temu startowałem na pełen etat. Jednym z torów, na których chcielibyśmy stanąć do walki, jest niemiecki Lausitzring, na którym w poprzednim sezonie byłem bardzo bliski finiszu w pierwszej dziesiątce. Jestem bardzo podekscytowany nie tylko zbliżającymi się startami, ale także możliwością pomagania moim zespołowym kolegom jako licencjonowany instruktor sportu motocyklowego. Jestem przekonany, że razem sięgniemy w tym roku po wiele trofeów!”

W barwach Pazera Racing w sezonie 2017 wystartują także, Patryk Pazera w klasie Superstock 600, Piotr Prendota w klasie Superbike, Rafał Dziki-Sereda w kategorii Superstock 1000 i Paweł Machij w Pucharze Polski Rookie 600.

Pazera Racing na rok 2017 (3)

Cała piątka ma za sobą udane testy w Hiszpanii. Wkrótce zawodników czekają kolejne jazdy, tym razem podczas treningów Speed Day w Poznaniu, gdzie w ostatni weekend maja odbędzie się pierwsza runda mistrzostw Polski.

Relację z prezentacji obejrzeć można na profilu zespołu na Facebooku, pod adresem facebook.com/PazeraRacing.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl