Honda potwierdza – Rea oraz Haslam w WSBK; zespół w WSS; Pata jako sponsor główny
Piotr Jędrzejak
24 września 2012

W najbliższym sezonie World Superbike, Honda wystawi bardzo poważny zespół.

Przede wszystkim, Honda potwierdziła skład w klasie Superbike. W ekipie pozostaje Jonathan Rea. Irlandczyk dostał propozycję przejścia do satelickiego zespołu Hondy (San Carlo Gresini), ale zdecydował się pozostać w Superbikach, gdzie ma nadzieję jeszcze bardziej rozwinąć swoje skrzydła w sezonie 2013. Potwierdzone zostało też to, o czym pisaliśmy już pewien czas temu – kontrakt Leona Haslama. Pocket Rocket

Zarządzaniem zespołem wciąż zajmowała się będzie ekipa Ten Kate, do gry natomiast wchodzi sponsor główny, firma PATA, obecna w serii WSBK już od 2010 roku. Od najbliższego sezonu więc, fabryczne Hondy jeździły będą pod egidą PATA Honda World Superbike. Wraz z pozyskaniem sponsora, Honda rozszerza też swoją działalność.wraca do Hondy po trzech latach w BMW i Suzuki.

W minionym roku Pata sponsorowała swój własny, jednoosobowy zespół w Superbikach. Na Ducati ścigał się Lorenzo Zanetti, a w połowie sezonu, po odejściu z Liberty Effenbert dołączył do niego Sylvian Guintoli. W najbliższym roku jednak Pata wraz z Hondą stworzą zespół Pata Honda World Supersport. Do sześćsetek przeniesie się więc Lorenzo Zanetti, a do niego dołączy Michael van der Mark z Superstock 600. Losy Sylviana Guintoli nie są jeszcze jasne, ale mówi się o ekipie Crescent Suzuki w WSBK.

Czy Jonathan Rea z Leonem Haslamem oraz Lorenzo Zanetti z Michaelem van der Markiem podbiją klasyfikacje generalne w WSBK i WSS?

 

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły